Mistrzowie w drodze – Młody kierowco ruszaj bezpiecznie po nagrody

Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, bon na paliwo o wartości 500 zł oraz akcesoria samochodowe to nagrody, które początkujący kierowcy mogą wygrać w konkursie organizowanym w ramach programu „Mistrzowie w drodze”. Zgłoszenia można przesyłać od 20 sierpnia. Współorganizatorem konkursu jest Grupa LOTOS.

 

Nawet po kilkunastu miesiącach od egzaminu na prawo jazdy warto podszkolić różne techniki. Wiadomo, że trening czyni mistrza, a bezpieczna jazda jest priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Program „Mistrzowie w drodze” wychodzi naprzeciw potrzebom młodych kierowców. Dokształcenie proponowane jest nawet tym, którzy prawo jazdy otrzymali kilka czy kilkanaście miesięcy temu (ale nie później niż 2 lata od odebrania dokumentu).

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Grupą LOTOS zorganizowało konkurs, w którym młodzi kierowcy mogą wygrać wartościowe szkolenia z doskonalenia technik jazdy. To szansa na poznanie w kontrolowanych warunkach krytycznych sytuacji, jakie zdarzają się na drodze i zdobycie dodatkowych umiejętności. Kierowca uczy się hamowania na śliskiej nawierzchni, zmiany pasa ruchu w niebezpiecznych okolicznościach czy poznaje zjawisko nadsterowności i podsterowności.

Zainteresowani udziałem w konkursie muszą przygotować materiał promujący bezpieczną jazdę w postaci memu, plakatu, filmu, zdjęcia czy scenariusza reklamy społecznej. Na zwycięzców konkursu poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy czeka atrakcyjny zestaw akcesoriów samochodowych oraz bon na paliwo o wartości 500 zł.

Zgłoszenia można przesyłać do 20 września za pomocą formularza dostępnego na stronie: http://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze/.

Źródło: Mistrzowie w drodze