Mikroprzedsiębiorca Roku 2014

Zostały jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenie się do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2014, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Tegoroczna pula nagród wynosi 85 tys. zł Wśród dotychczasowych laureatów znalazły się firmy z różnych branż zarówno nowych technologii, jak i oferujących produkty wytwarzane za pomocą tradycyjnych metod. Warto zatem zgłosić swój biznes do konkursu lub informować o nim znajomych. Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Jak pokazują liczne przypadki, mikrofirmy mają w sobie olbrzymi potencjał. Wystarczy wymienić przedsiębiorstwo twórców syntezatora mowy IVONA, IVO Software, którym zainteresował się światowy gigant – firma Amazon. IVO Software została założona w roku 2001, a już w 2005 roku otrzymała tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku, w I edycji konkursu organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Zeszłoroczny Mikroprzedsiębiorca Roku, firma Digital Core Design to kolejny przykład, że polscy mikroprzedsiębiorcy to ludzie kreatywni, konsekwentnie swoje cele. DCG jest twórcą i producentem najszybszego procesora na świecie, a jej rozwiązania technologiczne znajdują zastosowanie m.in. w satelitach, samolotach, urządzaniach przemysłowych czy w elektronice użytkowej. Licencje DCG na wybrane innowacje zostały kupione przez takie firmy jak Intel, Sony, Philips czy też Siemens.

Warto również wspomnieć o laureatach z bardziej tradycyjnych branż. Wydawnictwo Kurtiak i Ley z Koszalina to doskonałym przykład tego, jak firma wytwarzająca bibliofilskie książki radzi sobie w dzisiejszych realiach. Jak podkreślała Urszula Kurtiak, współwłaściciel wydawnictwa Czynnikiem sukcesu w naszej ocenie jest kombinacja wiedzy, kreatywności, wrażliwości artystycznej i gustu, które stwarzają niepowtarzalny styl. Efektem tego jest unikatowy i zindywidualizowany produkt, będący przedmiotem artystycznym. Wytworzenie osobistych relacji z klientami uważamy również za jeden z czynników sukcesu. Nieustannie korzystamy ze szkoleń, warsztatów zarówno biznesowych jak i dotyczących samorozwoju. Wprowadzamy nowe pomysły, podnosimy atrakcyjność produktu. Wsłuchujemy się szczególnie w zainteresowania klientów i tam szukamy inspiracji do tworzenia nowych rzeczy. Stawiamy na kreatywność naszą i naszych pracowników.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany już po raz dziesiąty. Jego celem jest wspieranie drobnych przedsiębiorców. Zgłaszać się do niego można poprzez formularz zamieszczony na stronie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6158.htm w terminie od 3 marca do 13 kwietnia 2014 roku. Konkurs przeznaczony jest dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą: Business Centre Club, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Polski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego.