Mikołajki dla małych pacjentów szpitali z Fundacją Dr Clown i Aviva

Święta to szczególny czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych w domu. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Jest bardzo wiele dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia muszą nadal przebywać w szpitalu.

Doktorzy Clowni z Fundacji Dr Clown wiedzą jak ważne jest pozytywne nastawienie w procesie leczenia, dlatego specjalnie dla hospitalizowanych dzieci przygotowali niespodziankę. Dzięki wsparciu firmy Aviva pod 15 szpitalami pojawiły się piękne, rozświetlone choinki.

– 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Każdego roku staramy się zrobić wszystko, by ten dzień był jeszcze radośniejszy przygotowując dla dzieci w szpitalu różne atrakcje. Z powodu obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną najczęściej nie możemy osobiście spotkać się z pacjentami. Dlatego w większości miast całe wydarzenie organizujemy pod oknami. Dzięki wsparciu Aviva, dodatkowo na szpitalnych dziedzińcach w kilkunastu miastach pojawiła się bożonarodzeniowa choinka ozdobiona światełkami, którą uroczyście rozświetliliśmy w towarzystwie pracowników firmy. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.

W ramach partnerstwa, Aviva sfinansowała również świąteczne odwiedziny Doktorów Clownów w 28 szpitalach.

To nie koniec świątecznych niespodzianek

Fundacja Dr Clown organizuje świąteczne akcje dla najmłodszych pacjentów przez cały grudzień. Ze swej strony przygotowała ponad 7000 pełnych niespodzianek paczek. Doktorzy Clowni by je wręczyć, pojawią się w kolorowych strojach pod oknami 95 placówek medycznych.