Miejsce pracy – spotkanie pokoleń

24 maja w Warsaw Trade Tower odbędzie się największe doroczne wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu poświęcone zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy. Tematem przewodnim tegorocznego IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności (ODR) odbywającego się pod hasłem „Miejsce pracy – spotkanie pokoleń” będzie zarządzaniem wiekiem.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na www.odpowiedzialnybiznes.pl/odr2017.

– W pracy spotykają się codziennie różne pokolenia pracowników i bardzo ważne jest, by się nie mijały czy unikały. Przeciwnie, różnorodne doświadczenia, umiejętności i mocne strony mogą być podstawą tworzenia nowej jakości usług, produktów, innowacyjnych rozwiązań, ale też po prostu lepszego, bardziej przyjaznego i motywującego miejsca pracy. Jest to w interesie zarówno pracowników jak i pracodawców. Wykłady, dyskusje i warsztat, które zaplanowaliśmy na 24 maja mogą pomóc nie tylko w zrozumieniu, ale też lepszym wykorzystaniu siły współpracy wielkopokoleniowej. Mamy nadzieję, że majowe spotkanie przyniesie pracodawcom i pracownikom/com dużo inspiracji i nowych pomysłów, których wdrożenie będzie korzystane dla ludzi i organizacji – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W ramach konferencji odbędzie się sesja dyskusji i wykładów (m.in. wykład prof. Izabeli Warwas oraz prof. Magdaleny Środy), sesja warsztatów nt. wprowadzania zarządzania różnorodnością oraz zarządzania wiekiem w biznesie, a także specjalne szkolenie dedykowane organizacjom pozarządowym i MŚP. Dodatkowo, zaplanowane zostały wyjątkowe warsztaty kreatywne, których celem jest
nalezienie nowego określenia dla pracowników 50+. To spotkanie poprowadzi Jerzy Ciszewski – założyciel jednej z pierwszych agencji PR w Polsce.