Microsoft nagrodzony za zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki

Firma Microsoft została wyróżniona prestiżową statuetką Warsaw Business Group Spotlight Award przyznawaną przez redakcję Warsaw Business Journal za wspieranie polskiego biznesu, innowacji oraz wywieranie istotnego wpływu na polską gospodarkę. Nagrodę wręczono podczas gali z okazji inauguracji 20. wydania rocznika Book of Lists 2015/2016, który jest źródłem informacji o rynku i zmianach zachodzących w poszczególnych sektorach polskiego rynku.

Jak wyglądało zaangażowanie firmy w rozwój polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich miesięcy? Tylko w 2014 roku, poprzez liczne programy wsparcia, Microsoft zainwestował w Polsce równowartość 478 milionów złotych. Kwota ta znalazła odzwierciedlenie m.in. wspieraniu rozwoju młodych firm, ścieżek zawodowych studentów czy kompetencji nauczycieli.

„Microsoft jest obecny w Polsce od 1992 roku, choć jego produkty były używane już wcześniej, zazwyczaj jednak bez wiedzy i zgody samej firmy. Wtedy rządził system Windows 3.1, a niedługo na rynek wejdzie Windows 10. Jak państwo widzą, wiele się przez te ponad 20 lat zmieniło. Tylko w ubiegłym roku firma zainwestowała w Polsce ponad 400 milionów złotych. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce. Właśnie za tę długoletnią i owocną obecność na polskim rynku, chcemy wręczyć nagrodę Spotlight firmie Microsoft” – powiedział w uzasadnieniu nagrody Jacek Ciesnowski, redaktor naczelny Warsaw Business Journal Observer.

Największym beneficjentem wsparcia Microsoft w 2014 r. była edukacja – na rzecz jej unowocześnienia i wdrożenia rozwiązań chmurowych firma przekazała oprogramowanie i usługi warte na rynku komercyjnym 297 milionów złotych. Wśród studentów, którzy skorzystali z programów Microsoft wskaźnik bezrobocia jest bliski zeru. Co również ważne, w 2014 roku poprzez wsparcie technologiczne 2000 start-upów Microsoft przyczynił się do powstania 4000 miejsc pracy w polskim sektorze IT.

„Nagroda przyznana przez Warsaw Business Journal Group to dla nas bardzo istotne wyróżnienie. Utwierdza nas ono w przekonaniu, że obraliśmy słuszny kierunek we wspieraniu polskiej gospodarki. Coraz wyraźniej widzimy, że nasze inwestycje w polską edukację i przedsiębiorczość przynoszą realne korzyści dla konkurencyjności Polski i Polaków”
– powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Więcej: http://valkea.media/news/#post-2211