MetLife organizuje Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w regionie EMEA (EMEA Community Week) we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i Fundacją Habitat for Humanity.

 

4,5 tys. pracowników MetLife w 26 krajach regionu EMEA zostało zaproszonych do udziału w wolontariacie na  rzecz jednej z tych organizacji podczas Tygodnia Aktywności Społecznej. Wolontariusze  biorą udział w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Olimpiady Specjalne dla dzieci z niesprawnością intelektualną oraz w lokalnych inicjatywach Fundacji Habitat for Humanity, których celem jest budowa lub renowacja mieszkań dla osób ubogich lub wykluczonych społecznie. Program został sfinansowany przez Fundację MetLife.

W Polsce w Tygodniu Aktywności Społecznej uczestniczy ponad 70 pracowników MetLife. 30 wolontariuszy weźmie udział w Dniu Młodego Sportowca MetLife i Olimpiad Specjalnych dla dzieci z niesprawnością intelektualną, który odbędzie się 27 maja w Warszawie. Ponad 40 pracowników MetLife zgłosiło się do akcji fundacji Habitat for Humanity, w ramach której, od 24 do 30 maja, będą wspierać  prace budowlane prowadzone przez fundację w Legionowie.

–  Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą współpracę z organizacjami Habitat for Humanity i Olimpiady Specjalne. W zeszłym roku ponad 750 pracowników na 21 rynkach regionu EMEA wzięło udział w tej akcji. Tydzień Aktywności Społecznej stanowi świetną okazję do pomagania lokalnym społecznościom. – powiedział Michel Khalaf, Prezes MetLife w Regionie EMEA i Członek Zarządu Fundacji MetLife.

– Tydzień Aktywności Społecznej MetLife to wspaniała inicjatywa angażująca pracowników w wydarzenia organizowane przez Olimpiady Specjalne podczas corocznego Tygodnia Europejskiej Piłki Nożnej, który rozpocznie się 27 maja i potrwa do 4 czerwca. To znakomita okazja dla każdego, kto chciałby działać na rzecz  integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną. – powiedziała Mary Davis, Prezes Olimpiad Specjalnych.

Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z MetLife – powiedział Torre Nelson, Wiceprezes Habitat for Humanity International w EMEA. –Ta akcja wspiera realizację misji fundacji Habitat for Humanity w naszym regionie.