Medycyna to przygoda życia – Piotr H. Skarżyński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

– Medycyna, jak powiedział śp. prof. Religa, to przygoda życia. Są to długie studia, ciężkie, ale uczą nas bardzo wielu różnych aspektów. Jeśli ktoś chce mieć kontakt z ludźmi, nie tylko pomóc, ale widzieć satysfakcję na twarzy rodziców leczonego dziecka, to są studia dla niego – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Skarżyński, otorynolaryngolog, audiolog i foniatra, w miniwykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju. Tej i innych wypowiedzi ludzi sukcesu, radzących młodym ludziom m.in. jakie studia wybrać i jak zacząć karierę zawodową, można wysłuchać bezpłatnie na stronie Akademii: azir.edu.pl.

Piotr H. Skarżyński, absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł doktora habilitowanego, podkreśla, że studiując medycynę, trzeba być oczywiście przygotowanym na ciężką pracę i dużo nauki. – Warto się interesować pewnymi rzeczami, od przyrody, po chemię i różne eksperymenty, żeby mieć łatwiej, ale nie tylko takie osoby się nadają na te studia – zaznacza znany otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Czego można spodziewać się na studiach medycznych? O tym można się przekonać, słuchając wypowiedzi Piotra H. Skarżyńskiego:

Źródło: https://superbiz.se.pl/wiadomosci/medycyna-to-przygoda-zycia-piotr-h-skarzynski-dla-akademii-zarzadzania-i-rozwoju-aa-Hthi-D7rn-39gn.html