Maspex: Młodzi piłkarze i piłkarki przyjadą do Stolicy na spotkanie z reprezentacją i zobaczą mecz Polska-Holandia

Fot. Grupa Maspex

Zawodnicy i zawodniczki z czterech najlepszych drużyn w tegorocznych rozgrywkach XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spędzą trzy dni (21-23 września) blisko reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przed nimi m.in. zwiedzanie PGE Narodowego, oglądanie treningów kadry, wspólne kibicowanie podczas meczu Polska-Holandia oraz bezpośrednie spotkanie ze wszystkimi piłkarzami reprezentacji.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Triumfatorzy tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przyjadą do Warszawy, gdzie organizator rozgrywek – Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze sponsorem głównym, firmą Tymbark – przygotowali dla na nich szeroką gamę atrakcji. Nagroda główna w Turnieju zarezerwowana jest dla czterech najlepszych zespołów, które w czerwcu br. zwyciężyły w swoich kategoriach podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym. Wśród dziewczynek były to drużyny UKKS Katowice (U10) oraz Beniaminek Krosno (U12), zaś wśród chłopców SP18 Mamy Talenty Olsztyn (U10) i SP5 Gdańsk (U12).

Na młodych piłkarzy i piłkarki czeka wspaniała nagroda główna, na którą ciężko i zasłużenie zapracowali poprzez swój występ w Turnieju. Pamiętajmy, że te drużyny okazały się najlepsze wśród tysięcy zespołów, nie mając sobie równych na czterech szczeblach rozgrywek. W najbliższych dniach postaramy się dostarczyć im masę niezapomnianych wrażeń oraz ogromnych emocji. Przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, które z pewnością wywołają mnóstwo uśmiechu na dziecięcych twarzach. Sami nie możemy doczekać się ich reakcjimówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Adam Kaźmierczak.

Kto zada najtrudniejsze pytanie Robertowi Lewandowskiemu?

Zwycięskie zespoły rozpoczną wizytę w Stolicy od spotkania z kadrą oraz wspólnego oglądania otwartego treningu seniorskiej reprezentacji. Następnie, w Książenicach, w ośrodku treningowym Legii Warszawa dzieci wezmą udział w treningu z trenerami kadr młodzieżowych, gdzie czeka na nie również występ pokazowy gościa specjalnego, Łukasza Chwieduka, znanego również jako LukiPoland – finalisty programu „Mam Talent”. A to dopiero początek długiej listy atrakcji, wchodzącej w zakres nagrody głównej.

Istotą nagrody jest spełnienie dziecięcych marzeń i zapewnienie im niezapomnianych przeżyć. Jednym z nich z pewnością będzie wspólne kibicowanie podczas meczu Ligi Narodów Polska-Holandia. Cała ekipa będzie dopingować kadrę z trybun PGE Narodowego, a wiadomo już, że stadion zapełni się grupą ponad 50 tysięcy fanów. W międzyczasie na dzieci czeka także spotkanie z kadrowiczami, które przy poprzednich edycjach wywoływało mnóstwo pozytywnych emocji i zawsze towarzyszyło mu dużo dobrego humoru. Reprezentanci już teraz powinni dokładnie przygotowywać się na trudne i nieoczywiste pytania, którymi dzieci potrafią naprawdę mocno zaskoczyćdodaje Adam Kaźmierczak.

Dziś laureaci nagrody, w przyszłości reprezentanci Polski

Dla zwycięzców XXII edycji Turnieju spotkanie z całą reprezentacją Polski będzie również okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zebrania autografów od swoich boiskowych idoli. Jak pokazuje historia rozgrywek, w przyszłości role mogą się jednak odwrócić, a wielu tegorocznych triumfatorów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z dużym prawdopodobieństwem dołączy do grona reprezentantów Polski.

Już ponad 100 uczestników rozgrywek ma za sobą występy w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji kraju, a wśród nich nie brakuje uczestników czwartkowego meczu Polska-Holandia. W Turnieju grali bowiem m.in. Arkadiusz Milik, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński czy Krzysztof Piątek, a także najbardziej utalentowane polskie piłkarki, w tym m.in. Paulina Dudek i Ewa Pajor.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma zachęcać dzieci do uprawiania sportu i spełniać piłkarskie marzenia, a do tych największych na pewno należą gra na stadionie PGE Narodowym i spotkanie z reprezentacją Polski. Takie unikalne przeżycia zapewnia tylko udział w tym wyjątkowym Turnieju, którego jako Tymbark jesteśmy głównym sponsorem już ponad 16 lat. Mamy nadzieję, że dla zwycięzców tegorocznej edycji będzie to motywacja do dalszego rozwoju i początek pięknej sportowej drogi, która jak pokazuje historia rozgrywek, swój finał może mieć nawet w reprezentacji podkreśla Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Zapisy do kolejnej – XXIII edycji ruszą już w październiku br.

Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Źródło: Grupa Maspex