Marta Manowska zaprasza seniorów do świata online

Popularna prezenterka w serii filmików o zaletach korzystania z internetu w dojrzałym wieku rozmawia z uczestnikami programu „Sanatorium miłości” – wywiady można już zobaczyć na kanale Youtube. Trwa też konkurs, w którym można wygrać laptopa dla seniora. To kolejne elementy kampanii “e-Polak potrafi” zainaugurowanej w zeszłym roku przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK, która zachęca seniorów do włączenia się w cyfrową rzeczywistość.

Jednym z ważnych celów tegorocznej odsłony kampanii „e-Polak potrafi!” jest szerokie zapoznanie seniorów z wartościami płynącymi z użytkowania internetu na co dzień. Ważne jest przekonanie ich, że technologii nie należy się bać, a obsługę komputera czy smartfona z internetem można opanować w każdym wieku. Kampania ma edukować, informować i pomagać poznawać cyfrowy świat.

Jej ambasadorką jest Marta Manowska – popularna dziennikarka i prezenterka, znana m.in. z programu o poszukiwaniu miłości w jesieni życia pt. „Sanatorium miłości”. – Możliwości, które daje internet jest naprawdę sporo i chciałabym żebyśmy wszyscy z tego korzystali, bo [dzięki temu] coraz bardziej się do siebie zbliżamy – mówiła Marta Manowska w odpowiedzi na pytanie, dlaczego zaangażowała się w akcję zachęcającą dojrzałe osoby do korzystania z internetu.

Laptop dla seniora – ogólnopolski konkurs trwa

Spotkania z seniorami znanymi z „Sanatorium miłości” są przyczynkiem do zaproszenia seniorów oraz ich najbliższych do konkursu, w którym do wygrania jest laptop dla seniora.

Zmagania pt. „e-Senior potrafi!” to inicjatywa rozpoczęta we wrześniu przez Ministerstwo Cyfryzacji, która ma zaktywizować zarówno osoby starsze, jak i ich najbliższych do podjęcia wyzwania wspólnej nauki obsługi internetu – seniorzy w roli uczniów, a ich dzieci i wnuki – w roli nauczycieli.

– Niezależnie od tego ile macie lat, czy 60 czy 15, możecie zgłosić swojego seniora i zrobić z niego e-Seniora. Jeśli chcecie wygrać dla niego laptop wystarczy wejść na stronę www.gov.pl/epolakpotrafi i napisać czego Wasz senior nauczył Was o życiu, a czego Wy chcecie nauczyć go w internecie – tłumaczy Marta Manowska w wideo, które umieściła na swoim fanpage’u „Marta Manowska to ja”. Do zgłoszenia konkursowego należy dodać także wspólne zdjęcie. Czas na przesłanie formularza jest do 19 października.