Marka „Teraz Polska”

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Przyznam się Państwu, że nie jest łatwo co roku innymi słowami pisać o tym samym. W dodatku trudno opisać materię, która wzrusza, jest powodem do dumy i wielkiej satysfakcji. O czymś jednocześnie publicznym, a zarazem bardzo osobistym. Dzisiaj wieczorem już po raz dwudziesty siódmy podczas uroczystej gali zostaną wręczone statuetki laureatom Konkursu „Teraz Polska”. A jednak – o Konkursie i jego znaczeniu w promocji polskiej gospodarki i rodzimych marek można mówić bardzo wiele. Można, a nawet trzeba – przekonuje Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Aż do dzisiejszego dnia, do dzisiejszej konferencji prasowej lista podmiotów nagrodzonych w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”, znana była wąskiemu gronu członków Kapituły. Teraz już mogę pogratulować konkretnym wyróżnionym. W tym roku na scenie warszawskiego Teatru Narodowego pojawią się przedstawiciele 25 firm i instytucji oraz 3 gmin. W XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” nagrodziliśmy m.in. pierwszy polski komercyjny procesor32-bitowy D32PRO, nabój z bojowym pociskiem do armaty czołgu Leopard-2, Krakowski Teatr Komedia, drukarkę 3D Zortrax M200, rękawicę do demakijażu GLOV, a także cydr Dobroński i sery pleśniowe Lazur. Biało-czerwonym Godłem posługiwać się mogą także gminy: Brwinów, Bieruń i Żukowo. Pełna lista nagrodzonych będzie oczywiście dostępna na naszej stronie internetowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, Gala będzie okazją do wręczenia tytułów „Wybitny Polak” osobom, które swoją działalnością promują wizerunek Polski na świecie. W tym roku nagrody otrzymali: Krzysztof Pastor – polski choreograf o międzynarodowej renomie, dyrektor Polskiego Baletu oraz dyrektor artystyczny Litewskiego Baletu Narodowego w Wilnie, a także Jan A.P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk, który zdobył także uznanie jury amerykańskiej edycji konkursu „Wybitny Polak” organizowanej na Zachodnim Wybrzeżu USA. Konkurs „Wybitny Polak” odbywa się bowiem poza granicami Polski (edycje regionalne, m. in. we Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Niemczech, na Zachodnim Wybrzeżu USA, w Nowym Jorku i Chicago) oraz w kraju (edycja światowa), laureaci edycji regionalnych są automatycznie nominowani w edycji światowej. I – jak pokazuje doświadczenie – zwyciężają w niej.

Konkurs, który od początku jego powstania miał promować silne, dobre, polskie marki sam dziś jest marką z tradycjami. Cenioną, rozpoznawalną, prestiżową. Proszę tylko nie posądzać mnie o samochwalstwo! Jeżeli kogoś przy tej okazji chwalę, to liczne grono laureatów ze wszystkich dotychczasowych edycji. To przecież ich renoma buduje wiarygodność i prestiż Konkursu „Teraz Polska”. Biało-czerwony znaczek jest powszechnie ceniony i rozpoznawany dzięki temu, że oznaczone nim produkty i usługi faktycznie cechuje wysoka jakość. Chwalę więc naszych laureatów, a sobie zostawiam tę dumę i satysfakcję, że jedną z cegiełek w wielkim gmachu Marki Polska jest… marka „Teraz Polska”.

Źródło: http://krzysztofprzybyl.natemat.pl/209145,marka-teraz-polska