Marek Kuzaka, AMS: Trzeba zabiegać aby osoby z niepełnosprawnościami identyfikowały się z firmą

Nie należy dzielić pracowników na tych z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych, tylko na tych, którzy dobrze pracują albo źle pracują – mówi Marek Kuzaka, Prezes Zarządu AMS SA, dodając, że oczywiście trzeba uwzględniać możliwości osób z niepełnosprawnościami.

W czasie rozmowy prezes Kuzaka przedstawił praktyczne stosowanie zasad DEI (Diversity, Equity, Inclusion) na przykładzie AMS, która ma ogromne doświadczenie w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, ich aktywizacji zawodowej a poprzez to – zapobieganiu dystopijnej wizji własnej przyszłości. – Warto spojrzeć na taką firmę jak AMS aby przekonać się, że można zatrudniać dużo osób z niepełnosprawnościami, a jednocześnie być bardzo sprawną organizacją – mówił. Aby jednak zatrudniać takie osoby i aby odczuwały one satysfakcję z pracy, należy wiedzieć, jak się do tego procesu przygotować. A jak? Odpowiedzi można poznać, oglądając rozmowę.

Wywiad przeprowadziliśmy podczas Gali XIII edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, która odbyła się 8 listopada 2023 roku w Warszawie.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: RaportCSR.pl