“Maluszki w akcji” wspierają hospicjum dla dzieci

Fundacja „Pomóż Im” prowadząca jedyne w tej części kraju domowe hospicjum dla dzieci z chorobami onkologicznymi zyskała nowego partnera. Jest nim Socatots „Maluszki w akcji”, a dokładnie podlaski oddział, tej działającej na całym świecie, szkółki piłkarskiej.

W ramach współpracy Soctatos zadeklarował systematyczne przekazywanie na rzecz Fundacji 1 złotówki od dochodu ze sprzedaży każdego miesięcznego abonamentu za udział dzieci w zajęciach. W zakończonym w czerwcu sezonie uczestniczyło w nich blisko 100 maluchów. W tym roku szkolnym organizatorzy planują przynajmniej podwoić tę liczbę.

– Cieszymy się, że możemy zaangażować się we współpracę z Fundacją. To zarówno dla nas, ale przede wszystkim dla naszych uczniów, rzecz zupełnie wyjątkowa – świadomość uczestnictwa w czymś naprawdę ważnym, możliwość pomocy tym, którzy tego naprawdę potrzebują. To też istotne ze względów edukacyjnych. Uwrażliwia na cierpienie – zapewnia Iwona Błaż, managerka Soctatots.

Dodatkowo szkółka w zależności od liczby chętnych dzieci oraz ich wieku będzie organizowała bezpłatne zabawy z udziałem jej trenerów w jednej z sal gimnastycznych w Białymstoku, w których odbywają się zajęcia.

– Szykujemy też miłą niespodziankę. Planujemy odwiedzić hospitalizowane maluchy na oddziale onkologicznym w towarzystwie naszej maskotki Soca oraz trenera, który przeprowadzi imponujący pokaz piłki nożnej free style – dodaje przedstawicielka Socatots.

Zadowolenia nie kryje też Szczepan Barszczewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

– To dla nas kolejna szczęśliwa chwila, że znalazła się firma gotowa dzielić się swoimi zasobami z potrzebującymi. Choć posiadamy wielu przyjaciół w postaci partnerów i sponsorów, to jednak potrzeby hospicjum są znaczne i dosłownie każda dodatkowa złotówka jest cenna – przyznaje.

Socatots to jedyny tego typu program rozwoju maluchów łączący kilka elementów: rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny dziecka oraz wspólną zabawę z rodzicem. To przy tym jedna z niewielu propozycji aktywności ruchowej dedykowana nawet dla półrocznych maluchów. Idea Socatots – koncepcja rozwoju psychofizycznego dzieci w wieku do 5 lat – wywodzi się z Brazylii, a szkółki szkolące w tym systemie działają na całym świecie. Od roku zajęcia odbywają się również w Białymstoku, Łomży i Bielsku Podlaskim.

Program jest zróżnicowany i dostosowany do szerokich zainteresowań dzieci. Wśród uczestników są zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych zespołach tworzonych przez dzieci i rodziców w kilku grupach wiekowych, pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów, przygotowanych do pracy z najmłodszymi.