M.A.C. VIVA GLAM zwiększa wysiłki w walce z HIV/AIDS

Od prawie 30 lat M.A.C., popularny producent kosmetyków, wspiera działania swojego oddziału VIVA GLAM, skoncentrowanego na działalności charytatywnej marki, wpierającego m.in. osoby dotknięte i zwalczające HIV/AIDS. W ostatnim tygodniach firma M.A.C. zdecydowała o przekazaniu UNICEF 1,5 miliona dolarów. Według marki kosmetycznej dotacja zostanie wykorzystana do rozszerzenia i ulepszenia programów zapobiegania i leczenia HIV na całym świecie.

Aïda Moudachirou-Rébois, dyrektor ds. marketingu globalnego M.A.C., powiedziała: „Chociaż poczyniono wielkie postępy w globalnej walce z HIV/AIDS, nasza praca jeszcze się nie skończyła. AIDS pozostaje główną przyczyną śmierci kobiet w wieku rozrodczym, a wśród dorastających dziewcząt stanowiło ponad 77 procent wszystkich nowych zakażeń wirusem HIV w 2020 roku. UNICEF odgrywa istotną rolę w zmniejszaniu luki w leczeniu HIV wśród matek i dzieci w najtrudniej dostępnych i najbardziej zmarginalizowanych społecznościach na świecie. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z UNICEF, aby pomóc zniwelować dysproporcje zdrowotne przyczyniające się do rozprzestrzeniania się HIV i przybliżyć świat do pokolenia wolnego od AIDS”.

Chewe Luo, szef ds. HIV i AIDS w UNICEF, dodał: „Partnerstwo M.A.C.-UNICEF daje szansę na walkę młodym kobietom w ciąży i karmiącym piersią, dzieciom i nastolatkom, w tym młodym osobom LGBTIQ+, szybki dostęp do leczenia i opieki tak, aby zakończyć AIDS do 2030 r.” Programy celowane pomogą osobom mieszkającym w Brazylii, Chinach, Etiopii, Afryce Południowej i nie tylko.

Założona w 1994 r. firma M.A.C. VIVA GLAM nawiązała współpracę z niektórymi z największych nazwisk w Hollywood i branży kosmetycznej w zakresie stworzenia specjalnych edycji produktów, ze sprzedaży których dochód w całości przekazywany jest na cele charytatywne. Gwiazdy takie jak Ariana Grande, Rosalía i Miley Cyrus pojawiały się w przeszłości w kampaniach VIVA GLAM. Od 2003 roku M.A.C. przeznaczył 15 milionów dolarów na wsparcie wysiłków UNICEF.

Moudachirou-Rébois przypomniał historię VIVA GLAM, zauważając, że została „utworzona w 1994 roku, w szczytowym momencie AIDS, jako odpowiedź na epidemię bezpośrednio dotykającą naszą społeczność”. Dodała: „Wszystko, co zrobiliśmy, było dokładnie tym, co było potrzebne, aby ludzie zwracali uwagę i zbierali pieniądze na walkę z HIV/AIDS”.