LUX MED zaszczepi olimpijczyków

LUX MED przeprowadzi program szczepień przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 wśród polskich sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2021 roku. Grupa od wielu lat jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i aktywnie wspiera ich m.in. w przygotowaniach do międzynarodowych imprez sportowych.

 

Zasoby szczepionki są różne na całym świecie i nie wszyscy mają do niej jednakowy dostęp, dlatego Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że szczepienie przeciw wirusowi SARS-COV-2 nie będzie warunkiem udziału w igrzyskach olimpijskich. Jednak, decyzją polskich władz państwowych, wszyscy członkowie kadry będą mieli dobrowolną możliwość przyjęcia szczepionki. Szczepienia odbędą się w placówkach Grupy LUX MED.

– Od wielu lat jesteśmy dumnym partnerem medycznym PKOL – jako Grupa LUX MED zawsze będziemy wspierać sportowców, dlatego przeprowadzimy dla nich program szczepień. Chcemy to zrobić jak najszybciej, by nasza kadra miała jak najlepsze warunki do bezpiecznych treningów i reprezentacji naszego kraju na igrzyskach w Tokio – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Szczepienia obejmą nie tylko kadrę olimpijską, ale również całą obsługę trenerską. Łącznie z zespołu olimpijskiego zaszczepionych zostanie ponad 1000 osób.

– Priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Jako PKOl chcemy zapewnić naszym sportowcom jak najbardziej komfortowe warunki. Chcemy by nasi sportowcy byli zdrowi i nie chcemy ich narażać na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki naszemu partnerowi Grupie LUX MED możemy czuć się bezpieczni i skupić na zdobyciu jak największej liczby medali – dodaje Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

LUX MED od początku działania Narodowego Programu Szczepień bierze w nim aktywny udział – Grupa wykonała blisko 65 tys. szczepień w ponad 50 punktach w całym kraju​.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym ponad 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.