LUX MED firmą 30-lecia

Grupa LUX MED została wyróżniona specjalną statuetką „Złoty Laur Super Biznesu” w kategorii „firma 30-lecia”. Złote Laury to nagrody organizowane przez Super Biznes, ekonomiczny dodatek Super Expressu, którymi redakcja wyróżnia osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za osiągnięcia sprzyjające rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości. Nagroda została powołana w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Podczas Gali, która odbyła się 21 października, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. W tym roku Kapituła  przyznała nagrody w ośmiu kategoriach.

Jesteśmy firmą z misją, którą realizujemy każdego dnia, bo pomagamy ludziom w dłuższym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu. Choć zabrzmi to górnolotnie, to nie mam wątpliwości, że to co robimy, zmienia świat na lepszepowiedziała Anna Rulkiewicz po odebraniu statuetki. Jedną z kluczowych zasad w Grupie LUX MED jest reinwestowanie zysków. Robimy to od 30 lat. Co ważne, inwestujemy tutaj, w Polsce. To nie tylko nowe placówki medyczne, szpitale czy miejsca pracy. Inwestujemy w innowacje, technologie, zrównoważony rozwój. Podczas pandemii włączyliśmy się w realizację misji publicznej. Prowadzimy szczepienia przeciw COVID-19, a nasi lekarze ratowali zdrowie i życie pacjentów w naszym szpitalu Covidowym. Dziękuję naszym pacjentom, klientom i wszystkim pracownikom. Nagroda ta jest dla nas przede wszystkim zobowiązaniem i mobilizacją do dalszej pracy – dodała.

Statuetkę wręczył Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Patronat Honorowy nad nagrodą objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Business Centre Club, Fundacja Teraz Polska.

Źródło: Grupa LUX MED