Ludzie z funduszu WarburgPincus w gabinecie Bidena

Nowa ekipa administracji Stanów Zjednoczonych (czyli Joseph R. Biden i Kamala Harris) pozyskała eksperta związanego z WarburgPincus. Jest to jeden z największych funduszy inwestycyjnych w Ameryce Północnej. Pozyskany ekspert to Jonathan Finer, który właśnie został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ogłoszono, że sekretarzem stanu w administracji Josepha R. Bidena będzie Antony Blinken, również powiązany z funduszem WarburgPincus, który w Polsce ma sieć 180 aptek.

Antony Blinken jest synem Donalda Blinkena – założyciela jednego z największych na świecie funduszy inwestycyjnych WarburgPincus, który w Polsce posiada sieć 180 aptek Gemini.

Fundusz Inwestycyjny WarburgPincus kupił sieć aptek Gemini w Polsce w 2015 roku.
Od tego czasu liczba placówek rozrosła się do ponad 180 punktów stacjonarnych i największej w Polsce apteki internetowej. Gemini należy do liderów przemian cyfrowych. Dowodem jest zwycięstwo w prestiżowym  konkursie  Digital Excellence Awards 2020 w kategorii Digital Customer Experience. W 2020 roku wartość inwestycji szacowano na 2.500.000.000 zł.

Źródło: https://agencja-informacyjna.com/ludzie-z-funduszu-warburgpincus-w-gabinecie-bidena/