LOTOS wspiera podkarpackie jednostki OSP

150 tys. zł to łączna kwota przekazana przez Fundację LOTOS ośmiu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na zakup sprzętu oraz umundurowania odbyło się 9 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

W wydarzeniu koncern reprezentował Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS. W uroczystości wzięli również udział: Rafał Weber, wiceminister infrastruktury oraz Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

Wsparcie LOTOSU trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Bojanowie, Jastkowicach, Lipie, Rzeczycy Długiej, Rzeczycy Okrągłej, Stalowej Woli, Zaklikowie oraz w Zbydniowie. Darowizna na łączną kwotę 150 tys. zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu i umundurowania specjalnego niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz również – w większości przypadków – zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

– Szczególną uwagę zwracamy na to, co dzieje się w regionach, w których prowadzimy naszą działalność. Jednym z tych regionów jest właśnie województwo podkarpackie. Walka z pożarem, który ponad 2 miesiące temu nawiedził lasy powiatu stalowowolskiego, pokazała heroizm, ale i skuteczność strażaków oraz strażaków ochotników. Nasze wsparcie kierujemy dziś właśnie do tych drugich, bo wiemy jak szczególną rolę pełnią oni w życiu lokalnych społeczności. Nie tylko gaszą pożary, ale często, jako pierwsza służba, niosą pomoc potrzebującym – ratują ofiary wypadków drogowych oraz przychodzą z pomocą podczas powodzi, nawałnic i innych klęsk żywiołowych – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

– Siedem dni strażacy z powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego walczyli z pożarem lasu w miejscowości Obojna. W akcji udział wzięło 194 zastępy w sile 407 strażaków. Spłonęło 52 hektary poszycia i podszycia leśnego. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu, pożar był trudny do ugaszenia. Dzięki wspólnym działaniom jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych udało się ten pożar opanować i ugasić. Jestem bardzo szczęśliwy, że trud włożony w te działania został zauważony i doceniony przez firmę LOTOS, której wsparcie finansowe pomoże jednostkom ochotniczych straży pożarnych wyposażyć swoje remizy w profesjonalny sprzęt pożarniczy, co przełoży się na jakość działań ratowniczych. Korzystając także z okazji chciałbym z tego miejsca  podziękować druhom za ten trud, poświęcony czas i dobrze wykonaną pracę, którą włożyliście ratując mienie Skarbu Państwa jakim jest las – podkreśla bryg. Robert Lebioda, komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli.

Źródło:  LOTOS