LOTOS Firmą Dobrze Widzianą

Grupa LOTOS została uhonorowana prestiżowym tytułem „Firma Dobrze Widziana” w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club.

Celem konkursu „Firma Dobrze Widziana” jest promowanie przedsiębiorstw, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod jej komunikowania.

W Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbył się uroczysty finał V już edycji tego konkursu. Podczas uroczystości ogłoszono listę 29 laureatów. Nagrodę dla Grupy LOTOS odebrał Marcin Bodio, Dyrektor Biura Relacji Międzynarodowych. W uroczystości, obok zwycięzców konkursu, uczestniczyli członkowie kapituły oraz osoby związane z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu.

Konkurs Firma Dobrze Widziana jest kontynuacją idei realizowanego w latach 2009-2011 projektu „CSR – jako narzędzie budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa” i „Firma Dobrze Widziana”. W skład Kapituły Konkursowej wchodzą osoby o uznanym autorytecie, działające społecznie i mające zasługi w promowaniu idei CSR. Oceny dokonuje się na podstawie ankiety konkursowej, która zawiera podstawowe informacje o działalności firmy w kontekście spełniania zasad społecznej odpowiedzialności  biznesu. Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać członek Business Centre Club – przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział.  Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Patronat Honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.