Liczę się z energią – nowy projekt edukacyjny

Bądź eko, dbaj o środowisko i oszczędzaj mądrze. Takie hasła przyświecają projektowi edukacyjnemu „Liczę się z energią” organizowanemu przez Fundację innogy w Polsce oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A. W ramach akcji w warszawskich szkołach podstawowych odbędą się warsztaty dla uczniów 6 i 7 klas. Ich celem jest edukacja młodzieży w zakresie mądrego i efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej oraz ochrony środowiska.

– Oszczędzanie energii to nie tylko ekonomia, ale również ekologia, a projekt „Liczę się z energią” łączy w sobie właśnie te dwa obszary – mówi Aleksandra Smyczyńska w imieniu Fundacji innogy w Polsce. – Wierzymy, że dzięki praktycznym ćwiczeniom i ciekawej formie zajęć, jeszcze lepiej przemówimy do wyobraźni młodych ludzi i uświadomimy im, że nawet podczas zwykłych, codziennych czynności mają wpływ na środowisko naturalne.

Podczas warsztatów, których partnerem merytorycznym jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., uczniowie będą mogli oszacować zużycie energii w swoich domach i jednocześnie sprawdzić, ile mogą zaoszczędzić dzięki proekologicznym nawykom. Oprócz tego, dowiedzą się m.in., które urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej, co to jest klasa energetyczna oraz ile drzew potrzeba, by pochłonąć wytworzony przez nas dwutlenek węgla.

– Kształtowanie dobrych, proekologicznych nawyków u młodych ludzi to bardzo ważna inwestycja w przyszłość. Z naszych obserwacji wynika, że młodzież nie tylko chłonie wiedzę na temat efektywności energetycznej i oszczędnego korzystania z zasobów naturalnych, ale także chętnie przekazuje ją dalej, niejednokrotnie edukując przy tym swoich rówieśników i bliskich. Projekt „Liczę się z energią” to świetne uzupełnienie programu szkolnego w temacie ochrony środowiska. Przeprowadzając lekcje w warszawskich szkołach chcemy zainteresować młodych ludzi tematyką poszanowania energii i zachęcić ich do dalszych poszukiwań informacji na ten temat – mówi Marta Mazurkiewicz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

W ramach projektu edukacyjnego „Liczę się z energią” przewidziano 100 lekcji na temat efektywności energetycznej. Będą one realizowane do końca listopada br. Gorąco zapraszamy wszystkie warszawskie szkoły podstawowe do zgłaszania się!

Więcej informacji na stronie: https://www.innogy.pl/pl/promocja/licze-sie-z-energia