LeaseLink kreuje szanse zawodowe dla młodych programistów

Dobiegł końca program edukacyjny dla młodych programistów. To oni w przyszłości będą kreować wirtualną rzeczywistość, która z każdym dniem rozwija się coraz intensywniej. Pierwszy polski FinTech leasingowy LeaseLink w semestrze letnim roku szkolnego 2017/2018 umożliwił udział w zajęciach programowania wychowankom placówek podległych warszawskiemu Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 1 w Warszawie.

Jako placówka opiekuńczo-wychowawcza rozwijamy wśród naszych podopiecznych cechy i umiejętności, które pozwolą im na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Pragniemy również rozwijać zainteresowania naszych wychowanków i przedstawiać im ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Niestety skromne środki nie pozwalają nam w pełni zaspokoić potrzeb dzieci w tym zakresie. Dzięki inicjatywie LeaseLinka, dzieci w wieku 9-13 lat mogły uczestniczyć w kursie ,,Programy i Gry Komputerowe’’. Podczas zajęć, które odbywały się raz w tygodniu miały możliwość poznania i nauki tworzenia podstawowych gier i aplikacji w języku Scratch. Już sam udział w kursie oraz nabycie nowych umiejętności dał dzieciom motywację do dalszej pracy oraz chęć rozwijania się w tej dziedzinie. – mówi Joanna Włoch Koordynator Ośrodka Wspomagania Rodziny.

LeaseLink pokłada nadzieję w młodych programistach a sama inicjatywa i zaangażowanie w zajęcia programowania dla uczniów z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych pojawiła się nie bez przyczyny. Firma posiada pozycję lidera w segmencie usług leasingowych on-line natomiast uznanie tysięcy klientów zbudowała w oparciu o unikalną aplikację. Wiedza i doświadczenie, którymi dzieli się polski FinTech z młodymi ludźmi zdeterminowanymi do skutecznego jej wykorzystania odbywa się w ramach współpracy z Zespołem Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Nr 1 w Warszawie.

Wciąż świeża jest we mnie pamięć o tym jak wprowadzaliśmy na rynek nasz innowacyjny produkt. Jak wiele determinacji, właściwego wykorzystania wiedzy oraz szczęścia potrzebowaliśmy aby osiągnąć sukces na taką skalę. Dzisiejsza pozycja LeaseLinka, mnogość nagród które otrzymaliśmy to także ludzie których spotkaliśmy na naszej drodze, Partnerzy którzy nam zaufali oraz współpracownicy którzy tworzą naszą firmę. Dzielenie się jest częścią naszego DNA i jako naturalną konsekwencję rozwoju firmy traktujemy możliwość kreowania szans dla tych którzy mają trudniejszy start wejścia na ścieżkę kariery. Budujemy w tych młodych ludziach kompetencje w najlepiej obecnie opłacanym zawodzie programisty jesteśmy więc przy okazji bardzo pragmatyczni – śmieje się założyciel i prezes LeaseLink.

Dzięki takim akcjom szanse zawodowe dla młodych programistów wciąż rosną. LeaseLink  zapowiada, że nie jest to jedyne działanie mające na celu wspieranie kompetencji i rozwoju zawodowego młodzieży w myśl ideologii „dawania wędki a nie ryby”.