Kryształowe Pióra 2021 – konkurs dla dziennikarzy

Rozpoczęła się kolejna, już XV jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra”, w którym nagrody przyznawane są za osiągnięcia dziennikarskie w promowaniu profilaktyki oraz edukacji zdrowotnej Polaków w zakresie chorób serca, cukrzycy, depresji oraz chorób nowotworowych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2021 roku.

Prace można zgłaszać w czterech kategoriach:

  •  „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie”,
  • „Choroby serca – rosnące zagrożenie”;
  • „Depresja – przełamać tabu”,
  • „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby”.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy dziennikarze mediów ogólnodostępnych o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i regionalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 marca 2020 roku, a 28 lutego 2021 roku.

Głównym celem konkursu jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca (zarówno typu 1, jak i typu 2), depresja oraz choroby nowotworowe. Wyróżnieni mają zostać dziennikarze, którzy dzięki swojej pracy przyczyniają się do zdrowotnej edukacji Polaków, a także lepszego zrozumienia zalet płynących m.in. z profilaktyki i wykonywania regularnych badań kontrolnych.

Więcej:  www.krysztalowepiora.pl