Rada Fundacji Orange powołała Konrada Ciesiołkiewicza na stanowisko prezesa tej organizacji. Ewa Krupa, która kierowała Fundacją od 2015 roku, skupi się na swojej nowej roli zawodowej – dyrektorki Kultury i Rozwoju w Orange Polska. Od kwietnia Konrad Ciesiołkiewicz będzie łączyć pracę w Fundacji ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska.
– Przez lata pracy w Orange Polska byłem bardzo blisko Fundacji, zarówno poprzez zaangażowanie w prace jej rady, jak i codzienne obowiązki, bo trudno sobie wyobrazić społeczną odpowiedzialność firmy bez działań fundacyjnych. To dla mnie zaszczyt móc kontynuować jej misję. Technologie niosą ogromny potencjał, o czym przekonujemy się szczególnie w ostatnim czasie, ale aby móc z niego czerpać, trzeba wiedzieć, jak korzystać z nich mądrze i rozważnie. Fundacja Orange przez 15 lat swojej działalności wyrosła na niekwestionowanego eksperta w tej dziedzinie i będziemy dalej pracować nad tym, aby wspierać lokalne społeczności i szkoły w cyfrowej edukacji. Gratuluję Ewie, bo dzięki niej ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju Fundacji, i życzę sukcesów w nowej roli – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz.
– Dziękuję zespołowi Fundacji i wszystkim jej partnerom, przyjaciołom i wolontariuszom za ten wspaniały czas. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ważnych inicjatyw, docierając z edukacją o bezpiecznym internecie i programowaniu do ponad 3 mln dzieci i zbudowaliśmy najliczniejszy w Polsce wolontariat pracowniczy. Cieszę się, że Fundacją pokieruje Konrad, który ma ogromne doświadczenie w obszarze społecznego zaangażowania, znajomość organizacji pozarządowych i jest ambasadorem współpracy międzysektorowej na rzecz cyfrowego i społecznego rozwoju. – dodała Ewa Krupa, nowa dyrektor Kultury i Rozwoju w Orange, która związana była z Fundacją od momentu jej powstania w 2005 roku, od 2018 kierując jednocześnie Komunikacją Wewnętrzną i Kulturą w Orange.
Konrad Ciesiołkiewicz jest związany z Orange Polska od 2008 roku, gdzie zajmuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu i relacjami publicznymi. Od 2008 roku jest członkiem Rady Fundacji Orange. Ponadto, od kilku lat jest zaangażowany w działalność Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, od 2018 jako jego przewodniczący.
Nowy prezes Fundacji ukończył studia magisterskie na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, a także UW (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) i UKSW (Wydział Nauk Historycznych i Społecznych), oraz podyplomowe – program Executive MBA FIZ, studia menedżerskie na SGH oraz szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi (HR BP), dialogu motywującego, rozwoju osobistego i zawodowego. Jestem absolwentem Leadership Academy for Poland z 2017 roku. Pracował w organizacjach pozarządowych, agencjach doradczych, w rządzie (podsekretarz stanu i rzecznik prasowy), biznesie.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (PSR). Angażuje się w działalność m.in. chrześcijańsko-społecznego think tanku Laboratorium Więzi, gdzie publikuje swoje teksty, oraz w działalność rady Fundacji Dorastaj z Nami.
Konrad Ciesiołkiewicz mieszka w Konstancinie-Jeziornie razem z żoną, córką i synem. Interesuje się przywództwem, psychologią i kulturą organizacji, sprawami społecznymi. Jak sam pisze na swej stronie, wspiera pracowników też jako coach (ICC) i mentor.
Fundacja Orange, jedyna fundacja założona przez firmę telekomunikacyjną w Polsce, od 15 lat wspiera rozwój małych lokalnych społeczności i uczy rozważnego, twórczego korzystania z technologii. Prowadzi darmowe projekty edukacyjne dla szkół (MegaMisja,#SuperKoderzy), dbając też o rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli. Założyła 100 multimedialnych Pracowni Orange z darmowym dostępem do sieci w małych miastach i wsiach, współtworzy kreatywne pracownie FabLab powered by Orange. Realizuje największy nad Wisłą wolontariat pracowniczy, angażując rocznie 3500 pracowników Orange do pomagania innym. Prowadzi kampanię społeczną #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci. Wszystkie jej inicjatywy odpowiadają na realne potrzeby społeczne, oparte są na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.
Źródła: Biuro prasowe Orange Polska; ciesiolkiewicz.com