Konkurs, który otwiera młodym drzwi

Trwa jubileuszowa X edycja konkursu prac magisterskich „Teraz Polska Promocja i Rozwój”. Prace można zgłaszać do 26.10.2016 r. Na laureatów konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ok. 50.000 zł, publikacje i staże.

– W tym konkursie nie chodzi o sztukę dla sztuki i pisanie do szuflady, a o oryginalne, autorskie prace, które mogą zostać wdrożone przez biznes czy instytucje – mówi dr Jarosław Górski, współtwórca konkursu, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej. – Konkurs zaczynał się bardzo niewinnie: od pomysłu promowania świeżo upieczonych magistrów, którzy napisali bardzo dobre prace o promocji Polski. Dzisiaj tematyka jest znacznie rozszerzona. Zajmujemy się szeroko rozumianą konkurencyjnością Polski. Wśród prac, które do nas trafiają, dominują te z dziedziny marketingu narodowego, promocji turystycznej i gospodarczej – dodaje.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” po raz dziesiąty zorganizowała konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą szeroko rozumianej promocji, konkurencyjności i innowacyjności Polski. Na zwycięzców czekają nagrody główne oraz nagrody specjalne o łącznej wartości ok. 50 000 zł. Fragmenty zwycięskich prac zostaną opublikowane w e-booku „Teraz Polska Promocja i Rozwój”.

Na przestrzeni ostatnich 9 lat do konkursu wpłynęło ponad 600 prac magisterskich z kilkudziesięciu uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski, a blisko 100 z nich zostało nagrodzonych. Dotychczasowi laureaci podkreślają, że konkurs otwiera drzwi do kariery zawodowej:

– Nagroda w konkursie otworzyła mi drzwi do Instytutu Adama Mickiewicza, gdzie po konkursie odbyłem staż i gdzie do dziś pracuję – opowiada Krzysztof Biliński, laureat VI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój”. – W trakcie studiów zainteresowałem się dyplomacją kulturalną i działalnością IAM. Pamiętam, jak kiedyś pomyślałem: „Fantastycznie byłoby tam pracować!”. I udało się to dzięki mojej pracy magisterskiej, która zawierała autorską koncepcję promocji Polski, oraz dzięki konkursowi „Teraz Polska Promocja i Rozwój” – dodaje.

– Nagroda była dla mnie potwierdzeniem, że moja praca jest dobra, a ja sama jestem na dobrej drodze – mówi Katarzyna Gad, laureatka zeszłorocznej edycji konkursu. – Zależało mi na napisaniu bardzo dobrej pracy, planowałam bowiem rozpoczęcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Plany te zrealizowałam. Po wygranej w konkursie pojawiały się kolejne, bardzo pozytywne zwroty w moim życiu, m.in. staż w MSZ, gdzie miałam okazję zobaczyć „od środka” to wszystko, czym zajmowałam się w swojej pracy magisterskiej, która zresztą została zaktualizowana, poszerzona i wydana w formie książki – podsumowuje.

Pracę magisterską może zgłosić uczestnik lub szkoła wyższa, reprezentowana przez dziekana lub promotora. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać:
-poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy;
-pracę magisterską na płycie CD/DVD lub nośniku USB;
-streszczenie pracy;
-notkę biograficzną autora;
-kopię dyplomu lub potwierdzenie ukończenia studiów wyższych;
-kopię promotorskiej recenzji pracy.

Termin zgłoszeń upływa 20.10.2016 r.

Zapisz