Konica Minolta wyróżniona za zrównoważony rozwój

konica-minoltaJuż drugi rok z rzędu firma znalazła się w prestiżowym zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index. Po raz kolejny wyróżniono politykę Konica Minolta w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Ranking Dow Jones Sustainability (DJSI) to pierwszy globalny indeks zrównoważonego rozwoju opracowany przez Dow Jones Indices i szwajcarską Grupę SAM (Sustainable Asset Management). Firmy, które umieszczane są na DJSI, oceniane są ze względu na: parametry ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. Po corocznej analizie DJSI 2 500 spółek na całym świecie, na liście DJSI World znalazło się 333 spółek.

Firma po raz piąty z rzędu została również uwzględniona na Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific). W tym roku w kategorii firm zaliczanych do sektora  Komputery i peryferia oraz Elektronika biurowa Konica Minolta uzyskała najwyższą ocenę w kategorii inicjatyw ekonomicznych obejmującej m.in. zarządzanie innowacją i ryzykiem. Doceniono również politykę ekologiczną, system zarządzania oraz pozostałe aktywności związane z ochroną środowiska realizowane przez firmę.

Idea zrównoważonego rozwoju jest jednym z kluczowych elementów kształtujących politykę zarządzania Konica Minolta. Firma jest poważnie zaangażowana w tworzenie innowacyjnych technologii, które są w coraz większym stopniu przyjazne środowisku naturalnemu. Zgodnie z filozofią „Tworzenia nowej wartości” Konica Minolta dąży do harmonijnego funkcjonowania z otoczeniem społecznym i zgodzie z najwyższymi standardami związanymi z ochroną przyrody.

Założenia związane z oddziaływaniem na środowisko naturalne zostały ujęte w programie „Eco Vision 2050”. Część z założeń tej długookresowej strategii zostanie zrealizowana do 2015 r. w ramach Śródterminowego Planu Środowiskowego. Obejmują one m.in.: redukcję emisji CO², wspieranie odbudowy i wspierania różnorodności biologicznej oraz redukcję zagrożenia generowanemu przez substancje chemiczne.

– Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że po raz drugi z rzędu zostaliśmy uwzględnieni w prestiżowym Dow Jones Sustainability. Traktujemy to jako wyraz uznania dla długofalowej polityki, którą konsekwentnie realizujemy jako globalna korporacja – mówi Benjamin Bossdorf-Zimmer, Team Manager Sustainability Group, International Marketing Division Konica Minolta Business Solutions Europe. – To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy i realizacji kolejnych celów. Nasi klienci cenią zaangażowanie Konica Minolta w rozwój technologii i działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji o działaniach Konica Minolta z zakresu zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie: http://www.konicaminolta.eu/en/business-solutions/company/corporate-social-responsibility.html