Konica Minolta wyróżniona w Good Global Index

konica-minoltaKonica Minolta ogłosiła dziś, że po raz dziesiąty z rzędu znalazła się na prestiżowej liście FTSE4Good Global Index. Ten opracowywany przez  FTSE Group w Wielkiej Brytanii ranking należy do jednych z najbardziej znanych na świecie zestawień firm inwestujących w duchu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Konica Minolta została poddana niezależnej ocenie przeprowadzonej zgodnie z kryteriami przyjętymi przez FTSE4Good. W tegorocznym podsumowaniu firma uzyskała maksymalną liczbę punktów w kategorii ochrona środowiska, wysoko oceniono również obszar kwestii społecznych i ładu korporacyjnego.

Konica Minolta jest notowana na liście FTSE4Good Global Index  od 2003 roku. W ciągu tej dekady firma nieustannie rozwijała politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza konsekwencja i wieloletnia praca jest zauważana i doceniana już od 10 lat – powiedziała Sandra Luttert, kierownik produktów środowiskowych w Dziale Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe.  – Filozofia zarządzania w Konica Minolta wywodzi się z idei «tworzenia nowej wartości». Odnosi się ona nie tylko do innowacji w obszarze produktów i usług, ale wszystkich mechanizmów funkcjonowania Konica Minolta jako globalnej organizacji. Osiągnęliśmy sukces i czujemy się zobowiązani by rozwijać się zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. – dodała Luttert.

FTSE4Good został stworzony by wyróżnić firmy działające według najwyższych standardów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Stanowi też użyteczne narzędzie dla inwestorów, którzy chcą lokować środki w firmy przestrzegające tych zasad. Spółki na liście FTSE4Good Index Series spełniają surowe kryteria dotyczące ochrony środowiska, kwestii społecznych oraz ładu korporacyjnego.

Konica Minolta jest także notowana na Dow Jones Sustainability World Index, szwajcarskiej RobecoSAM, a także na japońskim Indeksie Inwestycji Społecznie Odpowiedzialnych Morningstar (Morningstar Socially Responsible Investment Index). Konica Minolta otrzymała także wyróżnienie Prime Status przyznawane przez niemiecką firmę oekom research AG wyróżniające najlepsze na świecie przedsiębiorstwa pod względem CSR w swoim segmencie.

Źródło: Konica Minolta.