Konica Minolta sponsorem Pioneers Festival

Konica Minolta została sponsorem Pioneers Festival – jednego z najważniejszych eventów startupowych w Europie. Jednym z projektów wywodzących się z tej imprezy jest Runtastic. W tym roku uczestnicy Pioneers Festival będą mieli szansę poznać ich receptę na sukces. Event odbędzie się w Wiedniu między 30 a 31 października.

Konica Minolta jest sponsorem Pioneers Festival od ponad dwóch lat.
– Naszym celem jest popularyzowanie idei przedsiębiorczości w Europie – mówi Olaf Lorenz, General Manager, International Marketing Division, Konica Minolta Business Solutions Europe. Założeniem festiwalu jest łączenie „starej” i „nowej” gospodarki oraz zbliżanie do siebie startupów i doświadczonych korporacji. –Z naszego punktu widzenia to kwintesencja „prawdziwej gospodarki” – mówi Lorenz – To podejście odzwierciedla również filozofię Konica Minolta. Wykorzystujemy bowiem potencjał ugruntowanej technologii, a jednocześnie jesteśmy bardzo innowacyjni, zwłaszcza w sferze oprogramowania i usług. Nasze doświadczenie pozwala nam tworzyć produkty skrojone na potrzeby naszych klientów.

Do tej pory aż siedem na dziesięć startupów, które prezentowały swoje pomysły na Pioneer Festival, otrzymywało wsparcie finansowe w wysokości od 500 000 do 2,5 mln euro. W evencie biorą udział uznani eksperci, w tym roku uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień Adama Cheyera, współzałożyciela Siri oraz Chrisa Bartona współzałożyciela Shazam.  Pioneers Festival realizuje ideę pobudzenia europejskiej gospodarki, a jego twórcy chcą zachęcić  2500 młodych przedsiębiorców do założenia własnych firm.

–Konica Minolta opracowuje i realizuje swoją strategią w oparciu o długofalowe założenia. Na przykład nasza wizja zrównoważonego rozwoju sięga roku 2050 – mówi Lorenz. –Z naszej perspektywy dzięki wspieraniu  startupów przyczyniamy się do rozwoju naszego regionu. Pioneers Festival stanowi również dla nas doskonałą okazję do poznania najciekawszych i najbardziej innowacyjnych europejskich pomysłów na biznes.

Konica Minolta wspiera ideę Pioneers Festival dwutorowo. Firma jest sponsorem Pioneers Festival – głównego eventu, który odbędzie się miedzy 30 a 31 października w Wiedniu. Natomiast lokalne odziały Konica Minolta uczestniczą w odbywających się 17 krajach spotkaniach Pioneers Unplugged.

W tym roku Konica Minolta Business Solutions Europe została także wyłącznym platynowym sponsorem prestiżowego lizbońskiego Explorers Festival – międzynarodowego spotkania startupów. Podczas trwającego od 1 do 8 listopada 2013 r. eventu spodziewanych jest około 1000 uczestników.

Źródło: Konica Minolta