Kongres ESG 2021. Biznes może uratować naszą planetę

Drugi dzień Kongresu ESG Polska Moc Biznesu był poświęcony analizie współczesnych szans i wyzwań społeczno-gospodarczych. W centrum zainteresowań panelistów pojawiły się kwestie Polskiego Ładu oraz transformacji energetycznej

Podczas śniadania prasowego goście mieli okazję zapoznać się z założeniami biologizacji, czyli odnowienia potencjału ziemi rolnej, przedstawionymi przez Katarzynę Serokę z Fundacji Terra Nostra. Zaś Monika Dyląg-Sajór, Zastępczyni Komisarza Sekcji Polskiej z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu opowiedziała o polskiej obecności na światowych wystawach EXPO, zwłaszcza obecnej, odbywającej się w Dubaju.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w przesłanym nagraniu określił Kongres Polska Moc Biznesu jako spotkanie horyzontów, pomysłów, ludzi i pomysłów. Paweł Borys, Prezes Zarządu Polski Fundusz Rozwoju, zwrócił uwagę, że nasz kraj w ostatnich trzech dekadach odnotował szybki wzrost gospodarczy i potrafi się odnaleźć w zmieniających się realiach gospodarczych.

Tymczasem Ryszard Pazdan z Business Centre Club podkreślił, że to biznes może uratować planetę. Dlatego, że biznes przyczynił się w dużej mierze do jej opłakanego stanu, zwłaszcza pod względem klimatycznym.