Konferencja Polka XXI wieku już we wtorek. Będą goście specjalni z Ukrainy

Wydarzenie poświęcone będzie obecności i roli kobiet w życiu społecznym, gospodarczym, technologicznym oraz kulturowym. W dyskusjach o kobiecej perspektywie zaangażowania w sprawy  publiczne i nie tylko publiczne.  

Gośćmi konferencji będą m.in.: Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, Magdalena Rzeczkowska, minister finansów, Georgette Mosbacher, była ambasador USA w Polsce, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, prof. Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz wiele innych gości – kobiet spełniających się w świecie biznesu, kultury, organizacji pozarządowych, środowiskach samorządowych oraz w sektorze zdrowia i na płaszczyźnie akademickiej.

Specjalnymi gośćmi Konferencji Polka XXI w. będą Lesia Valentyniwna Zaburanna, Sołomija Bobrowska, Sofiya Romanivna Fedyna – deputowane Rady Najwyższej Ukrainy.

Podczas wieczornej gali liderki otrzymają wyróżnienia w ramach 6 kategorii: przedsiębiorczość, samorząd, edukacja, zdrowie, działalność społeczna, innowacje i nowe technologie.

Konferencja i gala odbędą się we wtorek, 31 maja 2022 r.

Polka XXI w. to pierwsze wydarzenie organizowane w tej formule w Polsce, w którym wezmą udział topowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki, przedstawicielki administracji rządowej i samorządowej, które w tym wyjątkowym dniu spotkają się by podjąć wspólnie debatę o najważniejszych dla kobiet i Polek kwestiach.