Koncert Michała Urbaniaka zainauguruje powołaną przez Ghelamco fundację „Sztuka w Mieście”

Ghelamco Poland, zaprasza na otwarty koncert ikony światowego jazzu – Michała Urbaniaka z towarzyszeniem jego amerykańskiego zespołu. Koncert zainauguruje działalność fundacji „Sztuka w Mieście”. Wstęp wolny!
Już w najbliższą sobotę – 4 października o godzinie 17:00 w Parku Sowińskiego w ramach Urbanator Days zagra Michał Urbaniak – artysta uważany za współtwórcę tzw. polskiej szkoły jazzu. Muzyk mający w swym dorobku koncerty z takimi gwiazdami jak Miles Davies, Chick Corea oraz Herbie Hancock zagra w towarzystwie wybitnych indywidualności muzycznych – na estradzie towarzyszyć mu będą: Michael Stewart na trąbce, Femi Temowo na gitarze, Paweł Tomaszewski na klawiszach, Otto Williams na klawiszach, Troy Miller na perkusji oraz raper i performer Andy Nivalle. Gościnnie zaśpiewa Mika Urbaniak.

Wyjątkowe wydarzenie będzie inauguracją działalności powołanej przez Ghelamco fundacji „Sztuka w Mieście”. Założona przez firmę fundacja stawia sobie za cel podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania o charakterze artystycznym, kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. W ramach swoich działań fundacja będzie się zajmowała organizacją wystaw, konkursów, koncertów, wykładów i wielu innych wydarzeń́ i aktywizujących mieszkańców Warszawy w przestrzeni miejskiej.

Działalność fundacji wpisuje się w strategię Ghelamco zakładającą kształtowanie tkanki miejskiej, przyjaznej mieszkańcom i odpowiadającej na ich potrzeby. Doskonałym wyrazem tej filozofii jest realizowany przez dewelopera na kwartale ulic Towarowa, Grzybowska, Łucka, Wronia plac Europejski. Przestrzeń miejska zaprojektowana przez jedną z najlepszych na świecie pracowni architektury krajobrazu – Wirtz International stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów stolicy. Projekt placu przewiduje m.in. utworzenie amfiteatru oraz pasażu artystycznego – miejsca przeznaczonego na czasowe wystawy młodych, zdolnych artystów. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana zostanie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb, instalacji artystycznych.