Kompania Piwowarska wspiera potrzebujących w 21 edycji Szlachetnej Paczki

Udział w Szlachetnej Paczce jest największym projektem wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej. W tegorocznej edycji w pomoc potrzebującym zaangażowało się blisko 1700 pracowników firmy, których prace koordynowało 57 liderów. W Weekend Cudów do 57 potrzebujących rodzin dotarły świąteczne podarunki od Kompanii Piwowarskiej.

Kompania Piwowarska po raz pierwszy przyłączyła się do Szlachetnej Paczki w 2016 roku. Od tej pory wolontariusze firmy przygotowali łącznie prawie 6 tysięcy paczek dla ubogich rodzin i osób samotnie borykających się z życiowymi trudnościami. W tym roku przekazali potrzebującym m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki, ubrania, zabawki oraz sprzęt dla dzieci w wieku szkolnym – komputery i biurka, o łącznej wartości 239 tys. zł. Kompania Piwowarska dofinansowała świąteczne paczki kwotą 167 tys. zł oraz przekazała Stowarzyszeniu WIOSNA darowiznę w wysokości 70 tys. na organizację pomocy potrzebującym.

– Każdego roku Szlachetna Paczka jest wyjątkowym wydarzeniem w naszej firmie. Pomimo trudności związanych z trwającą pandemią Covid-19 nasi pracownicy ponownie całym sercem zaangażowali się w projekt osiągając jeszcze lepsze rezultaty, niż w poprzednich edycjach. W tym roku liderzy i ich zespoły poświęcili 2114 godzin na zakupy, pakowanie i dostarczenie 876 paczek dla potrzebujących – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

W Kompanii Piwowarskiej od lat działa program wolontariatu pracowniczego – Kompania Wolontariuszy. Społeczność wolontariacka stanowi 64 proc. pracowników firmy, którzy przez cały rok wspierają lokalne społeczności i organizacje pozarządowe, finansowo oraz pracą własnych rąk. Poza Szlachetną Paczką, jest to np. program „Postaw na Ruch” zachęcający pracowników do aktywności sportowej. W ramach tego programu kilometry pokonywane przez wolontariuszy w trakcie różnych aktywności sportowych są zamieniane na wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Lider branży piwnej w Polsce wspiera także inne inicjatywy i organizacje niosące pomoc ludziom i planecie, m.in. Fundację Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Stowarzyszenie My dla Innych, Fundację Nasza Ziemia, Fundację Dom w Łodzi.