Kompania Piwowarska nagrodzona za strategię CSR i wolontariat pracowniczy

Kompania Piwowarska zamyka rok 2017 kolejnymi nagrodami w dziedzinie CSR. Firmie przyznano tytuł Poznański Wolontariusz Roku za wolontariat pracowniczy; została również laureatem Responsible Business Awards w kategorii Strategia CSR Roku.

14 grudnia rozstrzygnięty został konkurs Poznański Wolontariusz Roku 2017. Przedsięwzięcie, którego celem jest promowanie wolontariatu oraz wyróżnianie i nagradzanie osób oraz organizacji szczególnie zaangażowanych w działalność wolontaryjną na rzecz Poznania i jego mieszkańców, w tym roku odbyło się już po raz 18.

Nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach – młodzieżowej (do 19 lat), indywidualnej, 50+, zespołowej oraz wolontariat pracowniczy – wręczono laureatom podczas uroczystości w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kompania Piwowarska, w 2016 roku wyróżniona za wolontariat pracowniczy, w bieżącej edycji zdobyła w tej kategorii nagrodę główną.

– To super nagroda dla wspaniałych wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej, którzy z wielkim zapałem i otwartością na potrzeby innych zespołowo realizowali różne projekty. Do największych należy Szlachetna Paczka, która już drugi rok z rzędu pozwoliła nam pobić swoisty rekord w pomaganiu, angażując niemal 1400 wolontariuszy – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. – Bardzo nas to cieszy i daje dodatkową porcję energii do realizacji dalszych działań.

Z kolei 8 grudnia w Pałacu i Folwarku Łochów odbyła się gala wieńcząca trzecią edycję konkursu Responsible Business Awards. KP była nominowana w dwóch kategoriach – Lider Zaangażowania Pracowniczego oraz Strategia CSR Roku – i właśnie w tej drugiej została laureatem nagrody głównej.

– W Kompanii Piwowarskiej mamy długofalową strategię CSR, która pozwala nam prowadzić biznes w sposób zrównoważony, motywuje pracowników do działania, a zarazem jest inspiracją dla innych przedsiębiorstw. Życzę wszystkim firmom, by wypracowały własną – to naprawdę procentuje! – powiedziała Joanna Kwiatkowska, kierownik ds. komunikacji, która reprezentowała Kompanię Piwowarską podczas wydarzenia.

Responsible Business Awards to zainicjowany w 2015 roku projekt, który ma podkreślać ogromne znaczenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w działalność filantropijną i charytatywną oraz w promowanie i wdrażanie idei odpowiedzialnego biznesu. Stoi za nim Executive Club – organizacja networkingowa, która zrzesza przedstawicieli kadry zarządzającej najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

Kapituła konkursowa wyłoniła laureatów w siedmiu kategoriach – oprócz wymienionych wcześniej także Lider Zrównoważonego Rozwoju, Lider Etyki w Biznesie, Odpowiedzialna Firma Roku, Mecenas Kultury i Sztuki oraz Mecenas Sportu. W tym roku wręczenie nagród poprzedzone zostało dwoma panelami dyskusyjnymi „CSR wczoraj i dziś – Firma zaangażowana społecznie” i „Etyka w biznesie – Przywództwo oparte na wartościach”.

Poznański Wolontariusz Roku 2017 i Responsible Business Award 217 to kolejne nagrody, którymi w tym roku została uhonorowana Kompania Piwowarska w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. KP ma na swoim koncie już Green Frog Award za raport CSR, Złoty Listek Polityki oraz 5. miejsce w diamentowej kategorii Rankingu Odpowiedzialnych Firm.