Kolorowy szpital w Warszawie

320 kolorowych jaśków, lampy, krzesła, stoliki, regały i inne akcesoria wyposażenia wnętrz trafiły do małych podopiecznych Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Dzięki wsparciu IKEA Janki leczenie najmłodszych będzie przebiegało w przyjemnym otoczeniu. Wczoraj przy ul. Kasprzaka 17a odbyło się uroczyste przekazanie zaaranżowanych pomieszczeń oraz poszewek na poduszki.

Instytut Matki i Dziecka, specjalizujący się w leczeniu szczególnie trudnych przypadków medycznych, zna niemal każdy. Codziennie, nieprzerwanie od 60-ciu lat, jego personel troszczy się o zdrowie i życie blisko 250 małych pacjentów. Dzięki pomocy IKEA Janki, która wyposażyła w meble i akcesoria cztery oddziały specjalistyczne: pediatryczny, neurologiczny, chirurgiczny oraz onkologiczny, pokoje szpitalne stały się przytulniejsze dla przebywających tam dzieci. W salach pojawiły się m.in. kolorowe poszewki, nocne szafki w niebieskim kolorze, a także stoliki umożliwiające pacjentom pracę na laptopie, czytanie książek, czy spożywanie posiłków podczas przebywania w łóżku. Mając na uwadze rodziców spędzających dużą ilość czasu przy łóżkach swoich dzieci w każdym z pokoi udostępniono składane krzesła. Oprócz oddziałów IKEA Janki wyposażyła także w meble blok operacyjny przeznaczony dla chirurgów i pielęgniarek pełniących całonocne dyżury. Wszystkie przedmioty przekazane Instytutowi Matki i Dziecka zostały wybrane przez personel szpitala i specjalistów z IKEA, mających na uwadze  specyfikę miejsca, wiek i potrzeby dzieci, a także ich bezpieczeństwo.

Zależało nam, aby wybrane produkty jak najlepiej odpowiadały na potrzeby małych pacjentów, ale także pasowały do specyfiki miejsca. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wyposażeniu i kolorowym poszewkom dzieci łagodniej zniosą stres związany z pobytem w szpitalu – tłumaczy Nelly Werle z IKEA Janki.

Ogromnie się cieszymy, że Fundacja Instytutu Matki i Dziecka znalazła się w gronie beneficjentów programu IKEA Minigranty. Projekt zainicjowany przez IKEA pokazuje, że za sprawą nawet drobnych, doraźnych działań można dokonać naprawdę dużej zmiany – mówi Monika Rybarczyk z biura Rzecznika Prasowego Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki pieniądzom pozyskanym w ramach dofinansowania udało nam się zakupić akcesoria, których brak bardzo doskwierał pacjentom naszych klinik – dodaje.

Nowe wyposażenie szpitala z radością przyjął personel szpitala, rodzice oraz przede wszystkim dzieci.

Przekazanie mebli oraz akcesoriów wnętrz zostało zrealizowane w ramach projektu „Minigranty IKEA“, którego założeniem jest wsparcie instytucji działających na rzecz dzieci i ochrony środowiska. Natomiast kolorowe jasie zostały uszyte przez mieszkańców Warszawy oraz pracowników IKEA podczas akcji „Uszyj Jasia“, którą IKEA Janki organizowała wspólnie z pomysłodawczynią Natalią Bielawską.