Kolejny transport sprzętu medycznego zakupionego przez LOTOS

Samolot Antonow Rusłan z około 125 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic na pokładzie wyląduje dziś (11 maja br.) o godz. 17.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice. To kolejny transport środków niezbędnych do walki z COVID-19 zakupionych przez Grupę LOTOS w Chinach na zlecenie polskiego rządu. Operację zorganizowano w ramach programu SALIS.

– Walka z koronawirusem nadal trwa. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację i podejmujemy kolejne działania mające wesprzeć poszczególne służby w naszym kraju. Oprócz akcji takich jak ta dziś, doposażamy bezpośrednio konkretne placówki medyczne, przekazujemy paliwo oraz dzielimy się naszymi zapasami środków ochrony indywidualnej. Przed nami jeszcze przynajmniej jeden transport sprzętu z Chin – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

To już trzeci transport środków ochrony indywidualnej zakupionych przez Grupę LOTOS na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych jest szereg podmiotów.

To również trzecia misja jednostki AN-124 w ramach programu SALIS (Strategic Airlift International Solution), którym zarządza NATO. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie możliwości lotniczego transportu strategicznego tym państwom, które same nie mają do tego odpowiednich samolotów. Po zakończeniu wyładunku, maszyna odleci do Lipska w Niemczech.