Kolejna edycja konkursu plastycznego ASTRA Talent 2015

W październiku rusza doroczny konkurs plastyczny ASTRA Talent. Piąta edycja międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci jest organizowana przez SES S.A. (spółka akcyjna notowana na indeksach NYSE Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange pod nazwą SESG) w Bułgarii, Czechach, Chorwacji, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, na Słowacji, w Słowenii oraz Serbii, przy wsparciu organizacji Lekarze Bez Granic.

Zadaniem konkursowym dzieci w wieku od 8 do 15 roku życia jest stworzenie kartki urodzinowej z okazji 30-lecia firmy SES ASTRA, przedstawiającej jak technologia nadawania satelitarnego może wyglądać w ciągu następnych 30 lat.

Prace należy zgłaszać poprzez stronę internetową: www.astratalent.eu. Konkurs plastyczny trwa od 1 października do 30 listopada 2015 r.

Pod koniec konkursu jury złożone z uznanych artystów wybierze pięć zwycięskich prac. Ponadto internauci poprzez stronę www.astratalent.eu, wyłonią kolejnych czterech zwycięzców konkursu. Autorzy wszystkich wyróżnionych prac otrzymają cenne nagrody, w tym tablety, odtwarzacze multimedialne oraz teleskopy.

“Dzieci to największe bogactwo naszej planety. Wspierając ich twórczość, zapewniamy sobie wszystkim lepszą przyszłość. Wyniki zeszłorocznego konkursu przeszły nasze oczekiwania i trzymamy kciuki za uczestników tegorocznej edycji,” mówi Urszula Marzec, Dyrektor ds. Marketingu i PR SES ASTRA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

“Bardzo wysoko cenimy sobie wsparcie SES ASTRA oraz udział dzieci w konkursie plastycznym ASTRA Talent. To pomoże nam podnieść świadomość społeczną i wspierać ludzi w potrzebie na całym świecie,“ mówi Pavel Gruber, dyrektor generalny organizacji Lekarze Bez Granic w Czechach, organizacji charytatywnej wybranej do tego projektu.