Kolędowanie z Biedronką

Już od 28 listopada, w sklepach sieci Biedronka, dostępna będzie książeczka z płytą „Najpiękniejsze polskie kolędy”, zawierającą pieśni świąteczne w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Środki ze sprzedaży wydawnictwa zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom – Biedronka po raz kolejny wesprze podopiecznych Fundacji Faktu w projekcie społecznym „Codziennie bądźmy razem”.

Na płycie „Najpiękniejsze polskie kolędy” będzie można znaleźć utwory zaśpiewane przez polskich artystów. Swoją twórczością dzielą się: Piotr Kupicha, Perfect, Enej, Bracia, Skaldowie, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Krawczyk i Magda Steczkowska, którzy wykonują znane wszystkim kolędy m.in. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Cicha noc” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do płyty dołączona jest także książeczka, w której znalazły się teksty wszystkich kolęd do wspólnego śpiewania przy świątecznym stole.

– „Najpiękniejsze polskie kolędy” to już czwarta publikacja w ramach wspólnego projektu z Fundacją Faktu, z którego środki przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom. Wierzymy także, że wspólne kolędowanie przy rodzinnym stole z naszą płytą stanie się ważnym momentem Świąt Bożego Narodzenia i nada im wyjątkowego charakteru. – mówi  Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

W ramach charytatywnego programu „Codziennie bądźmy razem” już wcześniej w sklepach sieci Biedronka pojawiły się płyty dedykowane programowi: „Śpij córeczko, śpij syneczku…Najpiękniejsze polskie kołysanki“, „Piosenki dla dzieci. Buzia sama śpiewa!” i „Opowieści z krainy pięknych snów”, które spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony rodziców i dzieci.

– Najsławniejsi polscy wykonawcy podarowali swe wykonania kolęd na specjalną płytę, z której dochód pomoże Fundacji Faktu wspierać swych podopiecznych oraz realizować programy, których celem jest poprawa sytuacji chorych dzieci. To bardzo ważne, że chcąc pomagać, sami mamy na kogo liczyć – dodaje Jan Domaniewski, wiceprezes Fundacji Faktu.

Książeczkę z płytą „Najpiękniejsze polskie kolędy” będzie można kupić we wszystkich sklepach sieci Biedronka od 28 listopada do 11 grudnia br. w cenie 9,99 zł.