Koalicja bohaterów

Na początku października „Fundacja Dorastaj z Nami” obchodziła jubileusz 10-lecia pracy na rzecz najmłodszych, których rodzice stracili życie lub zdrowie w służbie publicznej. Wydarzenie z okazji jubileuszu odbyło się w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta i pierwszej damy RP.

– Pomoc, którą Państwo oferują jest niezwykle mądra, ponieważ nie jest incydentalna a długofalowa. Daje to poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Za to bardzo serdecznie dziękuję – powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, podczas uroczystości wręczenia kolejnych dyplomów stypendialnych w Pałacu Prezydenckim. – Bardzo dziękuję też za to, że Fundacja Dorastaj z Nami pamięta również o wszystkich tych, którzy walcząc z koronawirusem, narażają swoje życie i zdrowie.

W tym roku Fundacja objęła opieką 13 nowych dzieci. – Po raz kolejny przyjęliśmy na siebie zobowiązanie wieloletniej pomocy dzieciom, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie w służbie społeczeństwu – mówią przedstawiciele fundacji.

– Ci, którzy służyli polskiemu państwu, którzy poświęcili dla polskiego państwa najwyższe dobro, nie zostają sami. Mogą iść na służbę spokojnie, bo wiedzą, że jest ktoś kto będzie pamiętał o ich najbliższych, o ich rodzinie. Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej, do nas, bo Wasza obecność – mówię o młodzieży, dzieciach – jest dla nas ogromnie ważna – powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

Podopieczni Fundacji, w podziękowaniu za wspieranie jej działań, przekazali również dyplom „Przyjaciel Fundacji”. – Pragnę z całego serca podziękować parze prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego taty. Wydarzenie to, choć niezwykle bolesne i ciężkie, pokazało mi, że pomoc ludzi z Fundacji i wspaniałych Darczyńców są bezcenne. Dziękuję – mówiła podczas uroczystości Patrycja Kordasz, córka żołnierza poległego na służbie, jedna z podopiecznych Fundacji.

Dziesięciolecie Fundacji zostało też uświetnione wydaniem publikacji „Śmierć warta zachodu”, której autorami są uznani dziennikarze, publicyści, pisarze. Reportaże w niej zawarte pokazują czym jest bohaterstwo, honor i odwaga ale też samotność i strata bliskiej osoby, przybliżają czytelnikowi czym jest istota bezinteresownego poświęcenia się dla drugiej osoby.

Źródło: Magazyn RaportCSR, Gazeta Finansowa