Kino z Biedronką: ponad 7 000 widzów w 30 miejscowościach

Trzecia edycja wakacyjnego Kina z Biedronką zakończyła się sukcesem – uczestniczyło w niej ponad 7 tysięcy widzów. Przy sklepach sieci odbywały się bezpłatne plenerowe pokazy polskich i zagranicznych filmów, pod wspólnym hasłem: 20 kultowych filmów na 20-lecie Biedronki. W trwającej od 16 lipca do 16 sierpnia br. akcji, mobilne kino gościło w 30 miejscowościach.

 

Największą publiczność podczas tegorocznego Kina z Biedronką zgromadziły pokazy w Pińczowie – 500 osób, Stegnie i Dźwirzynie – po 450 osób oraz Krośnie – 400 osób. Seanse w nich cieszyły się tak dużą popularnością, że część osób oglądała je z własnych, zaparkowanych wokół strefy, samochodów. Widzowie w tych miejscowościach obejrzeli filmy: „Szybcy i wściekli 6”, „Mamma Mia” oraz „Seksmisja”. Podczas tegorocznej edycji Kino z Biedronką odwiedziło 30 miejscowości w 11 województwach. Seanse rozpoczynały się zwykle ok. godziny 21:30 i w przypadku większości projekcji kończyły przed północą.

Na projekt Kino z Biedronką składały się nie tylko plenerowy ekran kinowy z wygodną widownią z miejscami do siedzenia dla 300 osób, ale także strefa wypoczynkowa. Odwiedzająca strefę publiczność mogła skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych atrakcji: stać się na chwilę gwiazdą światowego kina dzięki specjalnej fotościance i uwiecznić swój wizerunek na pamiątkowej fotografii.

Wakacyjny projekt kina plenerowego był także elementem wspólnego świętowania 20-lecia sieci sklepów Biedronka. Wyświetlane filmy to 20 kultowych tytułów wybranych specjalnie z myślą o całej rodzinie.

Tegoroczne Kino z Biedronką było trzecią odsłoną projektu, który także w ubiegłych latach cieszył się dużą popularnością wśród klientów sieci sklepów Biedronka. W 2013 i 2014 roku w sumie 120 seansów filmowych obejrzało ponad 23 tysiące osób. Łącznie w latach 2013 – 2015 na 150 seansach projekt zgromadził ponad 30 tysięcy osób.