KGHM oszczędzi trzy hektary lasu rocznie

fot. Pixabay.com

KGHM Polska Miedź wprowadza elektroniczny obieg dokumentów. Dzięki temu zaoszczędzi rocznie 3,5 tony mniej dokumentów papierowych oraz sięgające miliona złotych oszczędności.

Jak wyliczono, od początku 2019 roku w całym KGHM zużyto łącznie 3,5 tony dokumentów papierowych. Przy założeniu sporządzenia jednego dokumentu w minutę kosztowało to 229 tysięcy minut czasu pracy, której wartość specjaliści wycenili na ponad 1 mln złotych.

– Szacujemy, że rokrocznie uratujemy do 3 hektarów lasów, które w przeciwnym razie byłyby przeznaczone na produkcję papieru wykorzystywanego przez nasze oddziały. Digitalizacja zwiększa efektywność pracy, zmniejsza koszty i wpływa korzystnie na środowisko. To filary strategii KGHM – podkreśla Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź S.A.

Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów pod hasłem eRW – zakłada zmianę tej statystyki. Będzie oszczędniej i proekologicznie.

– Wdrożenie eRW to ostatni etap digitalizacji procesu realizacji zamówień. Zastąpimy papierowe dowody księgowe (RW) dokumentem elektronicznym (eRW). Wszystkie operacje związane z zamówieniami, odnawianiem stanów naszych zasobów będą odnosić się do aktualnego stanu w magazynach – mówi Mariusz Drozdowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Łańcuchem Dostaw w KGHM.

Korzyści wejścia w życie zasad eRW to uwolnienie czasu pracy uczestników procesu, którzy poświęcali godziny pracy na zatwierdzanie dokumentów papierowych. To także wzrost efektywności finansowo-procesowej oraz sukces proekologiczny.

KGHM od 2019 roku wdraża nową strategię, która wśród określonych w dokumencie głównych kierunków zakłada nacisk na ekologiczność produkcji, wprowadzenie założeń gospodarki obiegu zamkniętego i elektromobilność. W ramach kierunku E-przemysł zakładana jest systematyczna digitalizacja procesów i wprowadzenie spółki w czwartą rewolucję przemysłową.