Każdy z nas zasługuje na to by czuć się kochanym

Źródło: krwinka.org

W codziennym pośpiechu zapominamy często o sprawianiu sobie nawzajem drobnych przyjemności. Jest jednak taki dzień w roku, który na o tym przypomina. Dzień Św. Walentego, 14. lutego, jest najlepszym momentem, żeby okazać swoje wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują, dzieciom z chorobami nowotworowymi. Pamięta o tym Fundacja „Krwinka”, która jak co roku odwiedziła oddziały onkologiczne dla najmłodszych pacjentów w Łodzi.

 

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” obdarowała wszystkie dzieci obecne na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi.

W paczkach znalazły się książki, słodycze, gry, artykuły papiernicze i oczywiście wyjątkowo mieniące się serca z napisem „Kocham Cię”. A to w dowód tego, że, jak mówi Prezes Fundacji „Krwinka” Elżbieta Budny – Chore dzieci są dla nas najważniejsze. Nasze codzienne działania są skierowane na pomoc właśnie im i ich rodzin. Bardzo zależy nam, aby w tym trudnym czasie wiedzieli, że mogą na nas liczyć i zawsze o nich ciepło myślimy.

W dalszej części rozmowy Pani Prezes zaznaczyła, że już dzień po Walentynkach, tj. 15. lutego rozpoczyna się okres składania zeznań podatkowych i tym samym możliwość przekazania 1% na pomoc chorym dzieciom.

– Jest to dla nas niezwykle ważny czas. Najbliższe dwa i pół miesiąca przełożą się na wsparcie, jakie Fundacja „Krwinka” będzie mogła ofiarować swoim podopiecznym przez kolejny rok. Dlatego szczególnie w tym momencie, gdzie nasze serca są bardziej wrażliwe na drugiego człowieka, zabiegamy o przekazywanie 1% naszej Fundacji. W ten sposób okażecie gest prawdziwej miłości.

Wspomniane wyżej działanie nie było jedynym miłym akcentem, jaki Fundacja przygotowała dla dzieci onkologicznie chorych w tym tygodniu. Kilka dni wcześniej jej przedstawiciele zaskoczyli małych pacjentów i ich rodziców pojawiając się ze świeżymi pączkami.

Ktokolwiek chciałby wesprzeć działania Fundacji „Krwinka”, zajmującej się wszechstronną pomocą dla dzieci onkologicznie chorych, może przekazać darowiznę za pośrednictwem strony www.krwinka.org. Znajduje się tam również program, który pomoże w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).