Kaufland zorganizował wyjątkowe wakacje podopiecznym SOS Wioski Dziecięcej

Mnóstwo atrakcji, emocji i radości – to wszystko towarzyszyło podopiecznym SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie, którzy na zaproszenie Kauflandu spędzili we Wrocławiu kilka dni podczas igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017.

Dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie spędziły we Wrocławiu kilka wyjątkowych dni. Kaufland zorganizował im pobyt we Wrocławiu, aby podzielić się z nimi emocjami towarzyszącymi The World Games 2017. Podopieczni Stowarzyszenia wzięli udział w ceremonii otwarcia igrzysk oraz codziennie odwiedzali wrocławskie areny sportowe, aby oglądać zawody The World Games 2017.

Ważnym punktem kilkudniowego pobytu dzieci we Wrocławiu było także zwiedzanie miasta. Przewodnikiem po Wrocławiu był jeden z pracowników Centrum Usług Wspólnych Kaufland Polska z uprawnieniami pilota wycieczek, który specjalnie dla dzieci przygotował plan zwiedzania, tak, by był on jak najbardziej różnorodny i ciekawy. Dzieci zobaczyły m.in. Ostrów Tumski i Stare Miasto. Z Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego mogły podziwiać panoramę miasta. Dodatkowo odwiedziły wrocławskie ZOO i Afrykarium, pierwsze w Polsce oceanarium i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

Podopieczni SOS Wioski Dziecięcej odwiedzili również jeden z wrocławskich marketów Kauflandu. Zobaczyli, w jaki sposób działa sklep i dowiedzieli się, jakie są możliwości rozwoju zawodowego w dużej sieci handlowej oraz w jaki sposób można wykorzystywać i rozwijać swoje zdolności. Przez cały pobyt dzieciom towarzyszyli pracownicy Kauflandu, którzy jako wolontariusze aktywnie brali udział we wszystkich wydarzeniach.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, których są w Polsce tysiące. W SOS Wioskach Dziecięcych mogą znaleźć nowy dom i zastępczą rodzinę SOS. Obecnie pomoc Stowarzyszenia trafia do prawie 1400 dzieci w całej Polsce.

Kaufland jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 2015 roku. Firma wspiera Stowarzyszenie na kilka różnych sposobów – finansowo, przekazując dary rzeczowe, informując w swoich mediach o ideach Stowarzyszenia. Dodatkowo Kaufland wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przy organizacji licznych wydarzeń, akcji i kampanii społecznych, m.in. „Szukamy Rodziców”, „Skarbonka”, „Tak trudno iść do szkoły bez mamy”, „Zostań Świętym Mikołajem”.  Wspólnie ze Stowarzyszeniem organizuje liczne wydarzenia, takie jak Bieg po Uśmiech czy Dzień Dziecka. Ponadto w ponad 200 marketach Kaufland zamontował skarbonki, w których są zbierane datki na edukację podopiecznych Stowarzyszenia.

Kaufland był głównym sponsorem największej imprezy sportowej roku – światowych igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2017, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca.