Karabinek Beryl S 762 z Fabryki Broni już w sprzedaży w USA

Do sprzedaży w USA trafił kolejny wyrób Fabryki Broni „Łucznik” –Radom Sp. z o.o. Wofercie Arms of America i Atlantic Firearms znalazł się karabinek BERYL S 762 M1 wkalibrze 7.62×39 mm.Pierwsza partia została sprzedana w ciągu kilku minut od momentu uruchomienia sprzedaży. Po zakończonym pozytywnie procesie certyfikacji przez ATF(Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives–agencja rządowa odpowiadająca za rejestrację nowych wzorów broni)16 marca na rynek USA trafił produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” –Radom sp. z o.o.karabinek samopowtarzalny BERYL S 762M1 opracowany z myślą o rynku amerykańskim.

 

BERYL S 762 M1 to samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Model wyposażony jest w lufę odkuwaną na zimno, w której przewód jest pokryty chromem. Technologia ta pozwala uzyskać bardzo wysoką trwałość tego elementu. Model, oparty na doskonalonej od wielu lat i wyrafinowanej konstrukcji produkowany jest z zachowaniem tych samych militarnych standardów co modele produkowane dla wojska, zapewniając w ten sposób wszystkim odbiorcom produkt najwyższej jakości.

Sportowa seria Berylato 25 lat zbierania wspólnie z Wojskiem Polskim doświadczeń, które zostały uwzględnione w karabinkach przeznaczonych na rynek cywilny. Ta seria pokazuje jak korzystne jest rozwijanie konstrukcji, która dzięki uwagom użytkownika staje się jeszcze lepsza dla niego samego-podkreśla Seweryn Figurski, dyrektor handlowy Fabryki Broni.Karabinek Beryl S 762 M1 to drugi produkt Fabryki Broni, który będzie dystrybuowany na terenie USA. W lutym br. Arms of America oraz Atlantic Firearms -amerykańscy partnerzy radomskiej Fabryki, wprowadzili do swojej oferty Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem, którego pierwsza dostarczana do Stanów Zjednoczonych partia rozeszła się w zaledwie kilka godzin. Polskie konstrukcje budzą bardzo duże zainteresowanie wśród amerykańskich kolekcjonerów i miłośników broni palnej. Popyt na Mini Beryl Pistol przerósł nasze oczekiwania i taka sama sytuacja miała miejsce z wersją w kalibrze 7.62×39 mm, która rozeszła się w ciągu kilku minut od premiery-mówi Cory Fleck, przedstawiciel Arms of America, dystrybutor polskiej broni w USA.

Seria Beryl to doskonalona od 25 lat konstrukcja opracowana przez Fabrykę Broni w Radomiu po decyzji o standaryzacji kalibrów w armiach NATO. W skład serii sportowych karabinków samopowtarzalnych Beryl wchodzi już 6 odmian tej sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji wkalibrach .223 Rem oraz 7,62×39 mm. Fabryka Broni przygotowuje już kolejne partie obu modeli, które zostały tak dobrze przyjęte przez amerykańskich klientów.