Jolanta Tomasik, Renault Trucks: Jako firma społecznie odpowiedzialna wspomagamy edukację

Jak przemysłowe firmy wspomagają i mogą wspomagać szkolnictwo zawodowe i branżowe? Jakie znaczenie ma jego rozwój dla przyszłości przemysłu? Czy można przewidzieć jakie zawody pojawią się z 10-15 lat? Co może pomóc uczniom i studentom w wyścigu z czasem? – na te pytania RaportCSR.pl odpowiedziała Jolanta Tomasik, Head of People & Culture & Competence Development, Renault Trucks.

Ponieważ branża automotive rozwija się bardzo mocno i jest kreatorem nowych technologii, ma ona poczucie społecznej odpowiedzialności i wie, że musi uczniów i studentów uczyć, jednak np. rozwój sztucznej inteligencji będzie miał ogromny wpływ na powstawanie zawodów przyszłości, stąd uczący się powinni wykazywać głód wiedzy – to tylko jedne z wniosków którymi podzieliła się Jolanta Tomasik.

Rozmowa odbyła się w warszawskiej Galerii Delfiny podczas debaty „Renesans kształcenia zawodowego. Dlaczego europejski rynek pracy potrzebuje specjalistów?”, na którą zaprosiły Our Future Foundation i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu: