Joanna Moro poruszyła świat dla Natalki

– Jesteś osobą, która najbardziej rozwija się w tym programie – usłyszała już kilka razy od jurorów. Występ w roli Fergie w 8. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” poszedł jej tak dobrze, że zwyciężyła. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazała chorej na rdzeniowy zanik mięśni rocznej Natalce z Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

– O to, by pieniądze trafiły właśnie do tej dziewczynki, poprosili mnie dobrzy znajomi, którzy ją znają – opowiada Joanna Moro. – Ja też miałam okazję spotkać się z Natalką i jej rodzicami. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Nie chodzi, ale porusza się w rytm muzyki. A rodzice są bardzo pozytywnie nastawieni. Rozmawialiśmy przez kilkanaście minut i ani razu nie narzekali, nie wspominali o tym, że im ciężko – dodaje aktorka. Kiedy dowiedzieli się, że ich dziecko jest chore, postanowili poruszyć świat, by walczyć o jego zdrowie. Taką nazwę nosi Facebookowy profil dziewczynki: Dla Natalki – poruszymy cały świat . Ma też swoją stronę internetową: www.dlanatalki.pl.

Przekazane przez Joannę Moro pieniądze bardzo się przydadzą. Jak mówi mama Natalki, Karolina Kaczyńska, wydatków – tych codziennych i tych jednorazowych – jest bardzo dużo. – Przed nami zakup specjalnego wózka-spacerówki, w którym Natalka będzie mogła prosto siedzieć, żeby nie robiły się skrzywienia kręgosłupa – opowiada. – Przymierzamy się też do kupna wózka aktywnego, czyli takiego, jaki mają osoby niepełnosprawne. Specjaliści zalecają, by jak najszybciej się do niego przyzwyczajała. Do tego dochodzą codzienne koszty, chociażby takie jak rehabilitacja – dodaje pani Karolina. Natalka 4 razy w tygodniu ma sesje z fizjoterapeutą, codziennie ćwiczy też z rodzicami.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, która jest bliska sercu Joanny Moro. Aktorka całkiem niedawno miała okazję współpracować z tą instytucją. Nagrała wiersze dla dzieci Agnieszki Fraczek, których będziemy mogli posłuchać, bo niebawem zostanie wydany audiobook.

Wygrana Joasi Moro to w pewnym sensie również historyczny moment dla programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Właśnie w 8. odcinku łączna, przekazana do tej pory we wszystkich edycjach, kwota osiągnęła milion złotych. To jednak jeszcze nie koniec emocji! Przed nami jeszcze dwa odcinki tego sezonu. W kolejnym zwycięzca przekaże na dowolny cel charytatywny 10 tysięcy złotych, a osoba, która wygra całą edycję będzie miała do dyspozycji aż 100 tysięcy! Do kogo trafią pieniądze? Przekonamy się już wkrótce!