Jerzy Wysocki: Rodzina na cudzym

Jeśli Prezydent ułaskawi Ikonowicza to da zielone światło także oszustom, bezprawnie zajmującym cudze nieruchomości. Prawo własności czy niewydolne państwo, które je łamie? – pisze w Tocowazne.pl Jerzy Wysocki.
Piotr Ikonowicz pobił komornika, który zamierzał eksmitować dwójkę starszych ludzi z mieszkania na warszawskim Mokotowie. Został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na prace społeczne ale ich nie podjął. Teraz grozi mu 90 dni aresztu, do którego też nie zamierza się stawić. Wnosi do Prezydenta o ułaskawienie a apel w jego sprawie podpisuje kilku znanych działaczy dawnej opozycji demokratycznej. Także wielu publicystów broni Ikonowicza. Kto weźmie w obronę prawo własności? – czytamy w artykule.

Autor podsumowuje: decyzja w tej sprawie, to nie zwykły akt łaski, do którego Prezydent ma pełne prawo nawet bez uzasadnienia. To także – a może przede wszystkim – decyzja społeczna i gospodarcza. Źle, gdyby nieuczciwi najemcy, dzicy lokatorzy, zwykli oszuści dostali przyzwolenie od Głowy Państwa. A państwo, czyli rząd i liberalno-konserwatywny socjalista Premier powinien ten problem rozwiązać. Pamiętam baner na zjeździe gdańskich liberałów, tuż nad głowami Donalda Tuska, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Janusza Lewandowskiego: „Nie ma wolności bez własności”. Kiedy to było….

Więcej: http://tocowazne.pl