Jerzy Wysocki: Polskie wybory w cieniu Majdanu, Krymu i Kremla

W ostatnim sondażu Platforma odrabia straty i niemal zrównuje się z PiS. Wzrost o 6 punktów procentowych rządzącej partii, to efekt sytuacji na Wschodzie i działań polskiej dyplomacji. Nic innego nie absorbuje teraz Polaków. A lotniskowy incydent Jacka Protasiewicza raczej Platformie chwały i głosów nie dodał  – możemy przeczytać w najnowszym wpisie na blogu Jerzego Wysockiego.

Sondaż, o którym mowa (PiS -30, PO – 29, słabe SLD – 7%) dotyczył wyborów parlamentarnych. W przypadku najbliższych, tych do Europarlamentu, tendencja może się nasilić. Opozycja znalazła się w trudnej sytuacji. Zachowując się rozsądnie i odpowiedzialnie, traci. Słusznie zauważa to Michał Kamiński, który na partii Kaczyńskiego i na Wschodzie zna się bardzo dobrze: „to co robi PiS, jest dobre dla Polski, ale nie dla PiS”.

Ale niby co miałoby być dobre?  Kolejna odmowa szefa partii i byłego premiera udziału w spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, oskarżania Rzecznika tej partii Radosława Sikorskiego o zdradę Majdanu, eksponowanie Antoniego Macierewicza z tezą o wojnie wypowiedzianej nam przez Rosję w tragiczny poranek 10 kwietnia? Czy taka histeria przyciągnie do opozycyjnej partii nowych sympatyków, czy przekona rozczarowanych Platformą. Na pewno nie, w każdym razie nie na tym etapie społecznych nastrojów i rosnących obaw.

Więcej: wysocki.tocowazne.pl