Jerzy Wysocki o pandemii: nowy benefit – praca w biurze?

Ekspert medialny Jerzy Wysocki podnosi na swoim blogu ważny temat: jak zmieni się styl naszej pracy po pandemii koronawirusa?

Hasło #zostańwdomu to realizacja odpowiedzialnej postawy każdego z nas. Tylko tyle i aż tyle wystarczy by pomóc w walce z pandemią. Dla pracowników wielu zawodów to konieczność przejścia w tryb pracy zdalnej. Czy okaże się on na tyle efektywny, że pracodawcy będą chcieli go utrzymać również po zagrożeniu epidemicznym?

Kiedyś dla jednej z firm robiłem audyt, w zakresie kosztów. Okazało się, że pracujący w biurze pracownik generuje 50 procent kosztów rzeczowych. Zajmuje określoną przestrzeń w wynajętym biurze. Za oświetlenie trzeba też płacić, nie mówiąc o materiałach biurowych, środkach higieny, itp. Ów pracownik, zamiast pracować, spędza 2-3 godziny, żeby do pracy dojechać, i z niej wrócić do domu. Wcześniej musi wziąć prysznic, wdziać adekwatny do stanowiska strój, ewentualnie ogolić się, by nie narobić wiochy, gdy klient wpadnie z wizytą. Home workowiec może się nie myć, jak już trzeba telekonferować video z klientem, wystarczy zadbać o higienę twarzy, odpowiedni zarost lub jego brak, i wzorem szefa PO, Borysa Budki wystąpić w dress cod tylko od góry (na dole gacie i klapki). Coś o tym wiem. Przed laty mając audycję poranną w radio Zet, mogłem być niechlujny, a wieczorem w TVP należało nie zdradzać twarzą trudów i przyjemności popijania wina w danym dniu – podsumowuje Jerzy Wysocki na swoim blogu.

Więcej: https://www.wprost.pl/blogi/jerzy-wysocki/10310491/pandemia-nowy-benefit-praca-w-biurze.html