Jeronimo Martins Polska wspiera Szczyt Noblistów

21 października br. w Warszawie rozpocznie się 13. Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Po raz pierwszy w historii Szczyt odbędzie się w kraju Europy Środkowo-Wschodniej. Jeronimo Martins Polska jest oficjalnym partnerem tego bezprecedensowego wydarzenia.

Hasło tegorocznego Szczytu brzmi: “Solidarność dla pokoju – czas działać”. Wśród gości, którzy zapowiedzieli udział w wydarzeniu, są m.in.: Dalajlama XIV, były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow, były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk, irańska prawniczka Shirin Ebadi oraz twórca idei mikrokredytu Muhammad Yunus. Szczyt w Warszawie ma swój wymiar symboliczny – tegoroczne spotkanie noblistów przypada w 30. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie pokojowej Nagrody Nobla.

– Możliwość bycia partnerem Szczytu Noblistów to dla nas wielki zaszczyt – zwłaszcza, że jest to pierwszy raz, kiedy obrady noblistów odbędą się w Polsce. Wspierając organizację wydarzenia chcemy dać sygnał, że biznes jest świadomy roli, którą może odegrać w podejmowaniu najważniejszych wyzwań współczesnego świata oraz w budowaniu kapitału społecznego – podkreśla Tomasz Suchański, Dyrektor Generalny sieci sklepów Biedronka.

Pierwszy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla odbył się w 1999 r. w Rzymie z inicjatywy fundacji Michaiła Gorbaczowa. Do dziś wydarzenie to pozostaje jednym z najważniejszych, międzynarodowych forów wymiany poglądów na temat problemów współczesnego świata. Promuje także międzynarodowe inicjatywy na rzecz pokoju.

Organizatorami tegorocznego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla są:  Instytut Lecha Wałęsy, Stały Sekretariat Szczytu z siedzibą w Rzymie i Miasto Stołeczne Warszawa.

Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie jest kolejną inicjatywą Instytutu Lecha Wałęsy wspieraną przez Jeronimo Martins Polska. W ramach współpracy z Instytutem wydany został pakiet edukacyjny dla dzieci, który zawiera m.in. książkę „Historyjki o historii” opowiadającą o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski. Pakiet dystrybuowany był od 22 sierpnia br. wyłącznie w sklepach sieci Biedronka. Celem inicjatywy jest zachęcenie najmłodszych do samodzielnego poznawania historii. Stanowi ona część projektu „Mam gen wolności” realizowanego przez Instytut Lecha Wałęsy i którego jednym z partnerów jest również Jeronimo Martins Polska.