Jarosław Urban, VIVE Textile Recycling: Zmieniajmy nasze podejście do globalnych wyzwań

Ponosimy odpowiedzialność nie tylko za to co jest dzisiaj, ale również odpowiedzialność za jutro – mówił Jarosław Urban, Vice President of the Board, VIVE Textile Recycling z którym rozmawialiśmy podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów.

VIVE Textile Recycling zajmuje się recyklingiem odpadów tekstylnych, jak też wprowadzaniem tekstyliów do drugiego obiegu. Próbuje zamknąć gospodarkę obiegu zamkniętego, co udaje się w 97-98 procentach.

Firma należy do grupy VIVE, w której znajdują się również podmioty zajmujące się transportem oraz magazynową gospodarką, jak też innowacyjnymi w skali światowej rozwiązaniami. Na przykład startup VIVE Innovation tworzy tekstylny kompozyt VIVE Texcellence, wykorzystywany do wielu celów, np. infrastrukturalnych lecz nie tylko – tu nasz rozmówca zaprezentował wieszak wykonany z tego kompozytowego materiału.

Pan Jarosław Urban opisał także projekt społeczno-ekologiczny Game4Planet, umożliwiający każdemu pozbycie się zbędnych ubrań poprzez oddanie ich do sklepów VIVE Profit, za co uzyskuje się vouchery do wykorzystania w tych sklepach.

Rozmówca RaportCSR.pl pokazał książkę „Magiczne bajki VIVE”, zawierającą na 230 stronach bajki, które napisało i zilustrowało 68 pracowników firmy. Jest to projekt społeczno-edukacyjny VIVE. Odpowiedział także na pytania, jakie znaczenie dla zrównoważonego rozwoju ma recykling oraz w jaki sposób tworzyć warunki dla gospodarki obiegu zamkniętego.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu:

Organizatorem VIII Europejskiego Kongresu Samorządów był Instytut Studiów Wschodnich, odpowiadający także za organizację m.in. Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Wśród Partnerów Medialnych VIII Europejskiego Kongresu Samorządów były: Magazyn „Raport ESG” oraz portale RaportCSR.pl, oESG.pl i PracodawcaGodnyZaufania.pl.