– Jestem przykładem człowieka, który robił właściwie wszystko – mówi o sobie na nowej platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju Jacek Janiszewski, były minister rolnictwa, od ponad 20 lat organizator jednego z największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, czyli Welconomy Forum in Toruń. Natomiast doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, podkreśla, że w dzisiejszych dynamicznych czasach ważne jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie.
Na nowej platformie edukacyjnej azir.edu.pl ludzie sukcesu opowiadają o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii, można oglądać bezpłatnie.
Jacek Janiszewski w wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju wyjaśnia, co uważa za najważniejsze w nauce i życiu zawodowym oraz radzi, jak najlepiej wykorzystać swoje wykształcenie, by czuć się spełnionym. – Zanim podejmie się decyzję, jakie studia rozpocząć, czy jakie kierunki własnego rozwoju przyjąć jako azymuty, warto dobrze się zastanowić, wszystkiego „dotknąć”, poczytać, ile się da – mówi były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, który jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, a także uzyskał doktorat w dziedzinie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Według niego, obecnie samo ukończenie studiów nie daje pozycji zawodowej. Co zatem warto robić, by taką pozycję osiągnąć? O tym można się przekonać, słuchając wypowiedzi Jacka Janiszewskiego dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/doswiadczenie-to-najwyzsze-wyksztalcenie-czlowieka/.
Podobnego zdania, jak Jacek Janiszewski, jest również doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W coraz dynamiczniej zmieniającym się świecie kluczowe jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie, łącząc elementy różnych kierunków w jedną, funkcjonalną całość, zgodnie z wymaganiami rynku. Praktyczne podejście do nauczania, świetna infrastruktura i kadra przekazująca wiedzę z pasją – to właśnie te elementy, jako kluczowe dla sukcesu uczelni, wymienia rektor WSEiZ. Jak zapewnia, spektrum oferowanych przez jej uczelnię kierunków jest bardzo szerokie – od typowo artystycznych, jak architektura wnętrz czy wzornictwo, po techniczne, wśród których znajdują się m.in. architektura, budownictwo, informatyka czy zarządzanie i inżynieria produkcji, a także inne, jak chociażby zdrowie publiczne. – Każdy znajdzie u nas to, co go interesuje. Chcemy, aby młodzież znalazła swoją drogę życiową – mówi doc. dr Monika Madej: https://azir.edu.pl/wyklad/uczyc-praktycznie-i-z-pasja/.
Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają.
Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.
Więcej informacji na azir.edu.pl