Jacek Wiśniewski, NEXERA: Zaczęliśmy od gromadzenia ludzi, którzy chcą zmieniać świat

Trzeba być uczciwym, zachowywać się etycznie, szanować drugą stronę, nie obrażać się i iść do przodu – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERA, pytany do dobre praktyki. Niby oczywiste, lecz czy dla wszystkich?

Przed dziesięcioma laty czterech przedsiębiorców założyło startup NEXERA. Jak jednak zachęcić informatyków młodego pokolenia aby zechcieli pracować w niewielkiej firmie, skoro mogli się zatrudnić w już istniejących dużych przedsiębiorstwach? – To było bardzo trudne – wspomina prezes Wiśniewski. Można też dodać, że charakterystyczne dla branży IT, w której chyba każdy Big Tech zaczynał od startupu.

Co zadecydowało o sukcesie? O rozwoju, dziś już dużego przedsiębiorstwa, prezes NEXERY opowiada ze szczegółami w wywiadzie. Na przykład okazuje się, że dla młodych pracowników atrakcyjne są tak specyficzne aktywności, jak imprezy integracyjne łączone z działaniami pożytecznymi dla lokalnych społeczności. Recz jasna, to nie jedyny sposób, zgodnego z zasadami prakseologii, budowania pracowniczej więzi.

Wywiad przeprowadziliśmy podczas Gali XIII edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, która odbyła się 8 listopada 2023 roku w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy: